mBank ako prvá na Slovensku umožní svojim klientom chrániť platby v zahraničí priamo v aplikácii

17.08.2020 (14:30)

Klienti mBank si ako prví na Slovensku môžu zablokovať výbery z bankomatov s tzv. surcharge poplatkom, majú tiež možnosť zablokovať magnetický prúžok na svojej platobnej karte. Môžu sa tak veľmi flexibilne a rýchlo chrániť pred účtovaním zbytočných poplatkov či zneužitím karty pri cestovaní do zahraničia a narábať so svojimi peniazmi efektívne.

mBank nedávno ako prvá banka na Slovensku zaviedla možnosť zablokovať výber z bankomatov s tzv. surcharge poplatkom. Klient si môže nastaviť zákaz výberu zo zahraničných bankomatov, ak zaň cudzia banka účtuje poplatok. mBank chce preto svojich klientov pred takýmito poplatkami maximálne chrániť. Ak si klient v aplikácii zvolí možnosť, že odmietne výbery z bankomatov, ktoré si zaň účtujú poplatok, bude takýto výber automaticky zamietnutý. Klienta tak žiadne nežiaduce poplatky neprekvapia. V prípade, že sa aj tak rozhodne pre výber s poplatkom, môže si v aplikácii túto službu deaktivovať alebo nájde iný bankomat, ktorý takýto poplatok neúčtuje.

Druhou zásadnou novinkou, ktorú mBank prináša na slovenský trh je možnosť dočasne zablokovať magnetický prúžok na platobnej karte. „Je to užitočná bezpečnostná funkcionalita, vďaka ktorej môžu klienti svoju kartu stále používať pri bezkontaktných platbách či výberoch, ale aj pri kontaktných operáciách s použitím PIN kódu, pri ktorých je karta priamo vložená do bankomatu či platobného terminálu. Zároveň ich karta zostáva najmä v zahraničí chránená proti tzv. skimmingu, teda zneužitiu skopírovaných údajov z magnetického prúžku bez vedomia držiteľa karty, napríklad pri výbere z bankomatu,“ hovorí Petr Žabža, riaditeľ pre akvizíciu nových klientov mBank.

mBank je digitálna banka, preto sa využívanie najnovších technologických riešení a funkcionalít v mobilnej aplikácii prirodzene teší u klientov banky veľkej obľube. „Priemerne sa klient do aplikácie mBank prihlási 11-krát mesačne. Je však potrebné dodať, že toto číslo by bolo vyššie, naši klienti však vidia zostatok či čiastku platby aj bez prihlásenia, v push notifikáciách. Až 75% používateľov našej mobilnej aplikácie si jej najnovšiu verziu aktualizuje každý mesiac,“ hovorí Tomáš Reytt, riaditeľ pre digitálne kanály, pobočky a externých partnerov mBank.

Medzi ďalšie zaujímavé informácie patrí aj to, že najviac využívaným operačným systémom je Android 9, ktorý používa až polovica klientov s operačným systémom Android. V tesnom závese nasleduje Android 10. Medzi najpoužívanejšie smartfóny patria Huawei P30 lite , Huawei P20 lite, Redmi Note 7 a Samsung S8.

(Tlačová správa)
 
Zdroj: mBank, Foto: Matthew Henry, Burst.shopify.com