NBS upozorňuje na činnosť spoločnosti Chris Garner Group

01.07.2019 (15:00)

Firma, ktorá na Slovensku nemá povolenie, telefonicky a prostredníctvom e-mailu ponúka klientom na Slovensku možnosť investície formou ponuky akcií spoločnosti Altum Pharmaceuticals Inc.

Dánska spoločnosť Chris Gardner Group, ktorá ponúka možnosť investovať aj slovenskej verejnosti, nemá povolenie na činnosť. Upozorňuje na to Národná banka Slovenska. Táto firma telefonicky a prostredníctvom e-mailu ponúka klientom na Slovensku možnosť investície formou ponuky akcií spoločnosti Altum Pharmaceuticals Inc. Investované finančné prostriedky nepodliehajú podľa vyjadrení centrálnej banky ochrane investícií podľa slovenských zákonov.

Národná banka Slovenska upozorňuje, že spoločnosť Chris Gardner Group nemá povolenie vykonávať činnosť podľa zákona o cenných papieroch a investičných službách. Zároveň neeviduje uvedenú spoločnosť ani ako poskytovateľa investičných služieb na základe jednotného európskeho povolenia. Investičné činnosti Chris Gardner Group tak nepodliehajú dohľadu Národnej banky Slovenska.

Národná banka Slovenska dlhodobo upozorňuje klientov na finančnom trhu, aby si v prípade záujmu o investovanie na finančných trhoch dôkladne zvážili, s ktorým subjektom vstúpia do zmluvného vzťahu pri využívaní finančných služieb. Taktiež radí, aby si klienti preverovali oprávnenie jednotlivých subjektov na internetovej stránke národnej banky. "Národná banka Slovenska taktiež odporúča spotrebiteľom dôkladne zvážiť všetky riziká, ktoré súvisia s investovaním vzhľadom na množstvo šíriacich sa podvodných e-mailov, resp. scamov, ako aj s ohľadom na vlastné finančné možnosti spotrebiteľa, jeho investičné preferencie a schopnosť zvládať prípadné straty," uzatvára Národná banka Slovenska.
 
Zdroj: SITA, Foto: Ivan Sedlák