Nemecká Commerzbank dosiahla čistý zisk 708 mil. eur

06.05.2010 (11:30)

Výsledok za prvé tri mesiace tohto roka vysoko prekonal očakávania analytikov, ktorí predpokladali, že Commerzbank vykáže čistý zisk v sume 473 mil. eur. 

Druhá najväčšia nemecká banka Commerzbank za prvý štvrťrok tohto roka dosiahla čistý zisk v sume 708 mil. eur, pričom v rovnakom období minulého roka skončila v strate 864 mil. eur. Banka o tom informovala vo štvrtok. Jej výsledok za prvé tri mesiace vysoko prekonal očakávania analytikov, ktorí predpokladali, že Commerzbank vykáže čistý zisk v sume 473 mil. eur. Prevádzkový zisk banky za prvý kvartál je v sume 771 mil. eur. V prvom štvrťroku minulého roka vykázala prevádzkovú stratu v objeme 595 mil. eur.

Zisk za prvý štvrťrok banka dosiahla vďaka dobrým výsledkom z obchodnej činnosti, nižším rezervám na straty z úverov a vďaka tomu, že nemala odpisy takzvaných toxických aktív. "Ešte sme nedosiahli naše ciele, ale pozitívne výsledky ukazujú, že sme na správnej ceste," uviedol vo vyhlásení šéf banky Martin Blessing. Dodal, že hlavná banka dosiahne v tomto roku prevádzkový zisk a najneskôr v roku 2011 bude zisková celá skupina.

Na Slovensku pôsobí Commerzbank AG, pobočka zahraničnej banky Bratislava. Banka na slovenský bankový trh vstúpila v máji 1995, kedy zriadila zastúpenie Commerzbank AG v Bratislave. Po získaní bankovej licencie v decembri 2003 sa stala pobočkou zahraničnej banky oprávnenou poskytovať finančné služby korporátnej klientele. 
Zdroj: SITA, Reuters,