Novou riaditeľkou pobočky Citibank bude Veronika Špaňárová

11.05.2016 (17:00)

Na svojej novej pozícii bude zodpovedná za vedenie spoločnosti na Slovensku a za jej ďalší rast v oblasti korporátneho bankovníctva.

Novou generálnou riaditeľkou slovenskej pobočky Citibank Europe plc bude Veronika Špaňárová. Účinky vymenovania do pozície ešte podliehajú podľa vyjadrení spoločnosti formálnej registrácii v príslušných registroch na Slovensku. Na svojej novej pozícii bude zodpovedná za vedenie spoločnosti na Slovensku a za jej ďalší rast v oblasti korporátneho bankovníctva.

Veronika Špaňárová pracuje v Citi od roku 1995 a svoje bohaté manažérske skúsenosti získala v Českej republike, ale aj v zahraničí. Počas svojej kariéry v spoločnosti pôsobila v rámci korporátneho bankovníctva v Českej republike a päť rokov bola tiež súčasťou tímu Citi v brazílskom Sao Paule, kde žila aj so svojou rodinou. Po návrate do pražskej pobočky na konci roku 2010 pôsobila v retailovom bankovníctve. Najskôr mala na starosti oblasť osobného bankovníctva pre zamestnancov firemných partnerov Citi a od roku 2012 pôsobila ako riaditeľka retailového bankovníctva v Českej republike.

Citi je svetová banka, ktorá spravuje približne 200 miliónov klientskych účtov a podniká vo viac ako 160 krajinách sveta a jurisdikciách. Citibank Europe plc je spoločnosť založená a existujúca podľa právneho poriadku Írskej republiky. Je spriaznenou spoločnosťou Citigroup, Inc.
Zdroj: SITA, Foto: Ivan Sedlák