Od 1.1.2024 Slovenská sporiteľňa zvyšuje poplatky. Jeden poplatok stúpne až o 100 eur!

Autor: redakcia
04.12.2023 (17:00)

Od nového roka Slovenská sporiteľňa nebude otvárať nové prémiové SPACE účty X, zvýši poplatky za elektronické transakcie a minimálna výška poplatku za hypotéku stúpne až o 100 eur. Ak máte účet v Sporiteľni pozrite si, za čo zaplatíte viac.

Od 1.1.2024 Sporiteľňa nebude zriaďovať nové SPACE účty X. Ak takýto účet máte zriadený, môžete ho naďalej využívať. Sporiteľňa však mení pravidlá na poskytnutie zľavy za tento účet. Ak splňate podmienky na získanie zľavy (Moja odmena),  ponovom dostanete zľavu len 50%. Využívať SPACE účet X so 100% zľavou z poplatku už nebude možné.

Služby a transakcie

Poplatok za realizáciu prevodného príkazu zadaného elektronicky, inkasa a trvalého príkazu* 0,22 mesačne (predtým 0,20 € mesačne)
SMS služby Extra 3,5 € mesačne (predtým 2,5 € mesačne)
Spracovanie transakcie v inej mene ako euro (konverzný poplatok)** 2% z transakcie, max. 5 € (predtým 2% z transakcie max. 3 €)

* Klienti so SPACE účtom majú túto službu zahrnutú v cene účtu
**uplatňuje sa pri platbe kartou v zahraničí v inej mene ako euro

Úvery na bývanie

Sporiteľňa dvíha minimálnu výšku poplatku za poskytnutie hypotéky z 300 eur na 400 eur. Poplatok je vyjadrený ako 0,7% zo sumy úveru, min. 400 eur, max. 1000 eur.

Sporiteľňa zavádza nové poplatky aj v oblasti investovania a zvyšuje poplatky za úschovu zlatých odliatkov a prenájom bezpečnostných schránok.

Máte účet aj v inej banke? Pozrite si, či v poslednej dobe menila poplatky.

Zdroj: Slovenská sporiteľňa, Foto: Ivan Sedlák