Od 1.2.2019 UniCredit banka mení poplatky

Autor: redakcia
25.01.2019 (15:15)

Od 1.2.2019 je platný nový cenník UniCredit banky. Mení sa poplatok za sms notifikácie. Poradíme vám, ako na ňom ušetriť.Ak využívate internetbanking (IB) v UniCredit banke a prihlásenie do IB verifikujete cez sms správu, ktorú dostanete na mobil, od februára si za ňu priplatíte. Doteraz boli tieto smsky bezplatné, od 1.2.2019 banka vám za každú SMS správu bude účtovať poplatok 5 centov. Tento poplatok sa týka aj smsiek, ktorými potvrdzujete platby v internetbankingu.

Ak sa chcete tomuto poplatku vyhnúť, aktivujte si smart kľúč. Následne sa budete do internetbankingu prihlasovať pomocou tohto smartkľúča (budete si ho generovať sami v mobilnej apke UniCredit banky). Návod, ako si aktivujete smart kľúč vám poskytnú na call centre, prípadne navštívte pobočku banky.

Ak máte aktivované notifikácie o pohyboch na účte, ktoré vám chodia tiež vo forme sms správy, aj na nich sa vzťahuje tento poplatok 5 centov. Ušetriť môžete, ak si necháte posielať notifikácie mailom.

Notifikácie, ktoré sa vzťahujú na platby kartou ostávajú bez poplatku.

Bez poplatku naďalej dokážete spravovať svoje financie cez mobilnú aplikáciu. Prihlásenie a potvrdzovanie platieb funguje na základe PINkódu a nie sms správ.

Máte účet aj v inej banke? Pozrite si, či v poslednej dobe menila poplatky.

 
Zdroj: UniCredit bank, Foto: Ivan Sedlák