Od 1.7.2024 Slovenská sporiteľňa mení poplatky

Autor: redakcia
11.06.2024 (14:42)

Slovenská sporiteľňa upravuje svoj cenník, prináša nový balík služieb PREMIUM, mení poplatky pri platobných kartách a úveroch. Pozrite si stručný prehľad najdôležitejších zmien.


SPACE účet a nový balík PREMIUM

Ak si k SPACE účtu aktivujete balík PREMIUM, dostanete zľavu 100% za vedenie účtu. Balík PREMIUM však nie je zadarmo, pripravte sa na mesačný poplatok 13 eur.

Platobné karty

Klienti (starší ako 18 rokov) so SPACE účtom budú mať v mesačnom poplatku za účet zahrnuté vydanie aj virtuálnej karty. Poplatok za virtuálnu kartu je 0 eur.

Mesačný poplatok za kartu VISA Premium stúpne na 10 eur (predtým 8 eur).

Poplatok za SMS potvrdenie platby kartou na internete bude vo výške 0,20 eur (jedná sa o nový poplatok). Tento poplatok banka nebude účtovať klientom starším ako 65 rokov.

Poplatok za jednorazový príkaz na úhradu zadaný elektronicky sa vzťahuje aj na platobné príkazy zadané prostredníctvom bankomatu. Ak máte v balíku služieb tieto transakcie zahrnuté, nebudete platiť nič navyše.

Kreditné karty

Sporiteľňa zvýšila mesačný poplatok za vedenie kreditnej karty Visa Classic a Visa Gold a zároveň zrušila všetky ďalšie poplatky spojené kreditnými kartami Visa Classic a Visa Gold.

Poplatok za vedenie kreditnej karty Visa Classic je 3 eur/mesiac (predtým 2,25 eur)
Poplatok za vedenie kreditnej karty Visa Gold je 9 eur/mesiac (predtým 8 eur)

Služby ku kreditným kartám, za ktoré už nebudete platiť žiaden poplatok:
- mesačný poplatok za dodatkovú kartu, zasielanie výpisov v papierovej forme, vydanie náhradnej karty, prečerpanie úverového rámca, vklad hotovosti na kartový účet, výber hotovosti z akéhokoľvek bankomatu (pri inej mene sa účtuje len konverzný poplatok), platba za hazardné hry, zobrazenie zostatku na akomkoľvek bankomate, služba splácanie úveru v plnej výške, opätovné vytlačenie PIN, rýchle čerpanie výplatou na účet, aktivovanie služby dočasné limity.

Úvery a hypotéky

Poplatok za poskytnutie spotrebného úveru bude vo výške 2% z úveru, min. 20 eur. (Predtým bol poplatok 30 až 300 eur a závisel od úverového pásma).

Upravuje sa aj cena a možnosti poistenia úveru. Bližšie informácie nájdete v Sadzobníku poplatkov Slovenskej sporiteľne.
 
Zdroj: Slovenská sporiteľňa, Foto: redakcia