Od 1.8.2019 ČSOB mení poplatky

Autor: redakcia
07.08.2019 (10:09)

ČSOB banka zmenila viacero poplatkov. Zdraželi platobné operácie, hlavne tie, ktoré klienti robia na pobočkách. Naopak, poplatky za poskytnutie úveru sú ponovom lacnejšie. Pripravili sme pre vás stručný prehľad nadôležitejších zmien.
 

Hotovostné operácie

Za výber v hotovosti na pobočke banky zaplatíte poplatok 4 €. Tento poplatok platíte keď vyberáte peniaze nielen z osobného účtu ale aj z termínovaného či sporiaceho účtu. (Predtým bol poplatok 3 €)

Za vklad hotovosti na vlastný účet zaplatíte poplatok 1 €. (Predtým bol poplatok 50 centov) Pokiaľ vkladáte peniaze na cudzí účet, poplatok je vo výške až 3 €.

Za spracovanie EURO mincí pri vklade/výbere z účtu nad 50 kusov zaplatíte poplatok 5% zo sumy, minimálne 3 €. (Predtým bol poplatok za 100 mincí 3% zo sumy, min. 3 €) Rovnaký poplatok platí aj za rozmieňanie hotovosti nad 20 kusov bankoviek/mincí.

Bezhotovostné operácie

ČSOB zvyšuje poplatky za bezhotovostné operácie, ktoré prídete zrealizovať do pobočky banky. Za prevodný príkaz zaplatíte poplatok 3 €. (Predtým bol poplatok 2 €)

Pokiaľ sa vyberiete do pobočky zmeniť alebo zrušiť trvalý príkaz či inkaso, nemimie vás poplatok 3 eur. (Predtým bol poplatok 2 €)

TIP: Spravujte svoje financie cez internetbanking alebo mobil banking. Je to výrazne lacnejšie!

Platby do zahraničia a platby v cudzej mene v rámci Slovenska

Vyššie sú aj poplatky za platby do zahraničia. Aktuálne zaplatíte na poplatkoch:

V pobočke

Elektronicky

1%, min. 20 €, max 100 €

0,5%, min. 10 €, max 50 €

Debetné platobné karty

Mesačný poplatok za vedenie platobnej karty VISA Classic, VISA Classic Študent a Debit MC je 2 €. (Predtým bol poplatok 1,65 €)

Za výber hotovosti z bankomatu v zahraničí zaplatíte jednotný poplatok 6 €. (Predtým výška poplatku bola 2% z vyberanej sumy).

Zvýšil sa aj poplatok za platby kartou za stávkovanie, lotériu a hazardné hry na sumu 3 €. (Predtým bol tento poplatok 2 €)

Kreditné karty

Ak využívate službu Plná automatická splátka dlžnej sumy (100% inkaso), ročne vás to bude stáť 15 €. (Predtým bol ročný poplatok 10 €)

Zvýšil sa aj poplatok za platby kartou za stávkovanie, lotériu a hazardné hry na sumu 3 €. (Predtým bol tento poplatok 2 €)

Úvery

Aktuálny poplatok za spracovanie úveru je 20 €. (Predtým bol poplatok vo výške 2% z požičanej sumy, minimálne 35 €)

Úvery na bývanie

Aktuálny poplatok za spracovanie úveru je 90 €. (Predtým bol poplatok vo výške 0,8% z požičanej sumy, minimálne 250, maximálne 1000 €)
Pokiaľ úver na bývanie čerpáte postupne, prvé čerpanie máte bez poplatku a za každé ďalšie banka účtuje poplatok 20 €. (Predtým bol poplatok 15 €)

Poistenie k účtom POHODA a EXTRA POHODA

ČSOB ponúka klientom nový typ poistenia a to Poistenie pravidelných výdavkov pre prípad PN, smrti a pripoistenie Medifión. Klienti si môžu vybrať z dvoch variant za 2,5 resp. 4,5 € mesačne.

Máte účet aj v inej banke? Pozrite si, kedy a ako menili poplatky ostatné banky.

 

Zdroj: ČSOB, Foto: Ivan Sedlák