Poštová banka pre vyššie investície s poklesom zisku

28.12.2016 (11:30)

Dôvodom sú investície do nových produktov, technológií, či pobočiek.

Poštová banka očakáva pokles zisku. Už ku koncu septembra 2016 evidovala medziročné zníženie čistého zisku o 5,6 % na 51,8 mil. "Poštová banka prechádza výraznou vlnou investícií, ktoré sa týkajú nových produktov, technológií, či pobočiek, čo sa odrazí v krátkodobom poklese hospodárskeho výsledku," povedala hovorkyňa banky Lýdia Žáčková.
Banka počas celého roka 2016 podľa Žáčkovej neustále vylepšovala svoje produktové portfólio. "Okrem prinášania užitočných benefitov sme zjednodušili a sprehľadnili procesy spolu s naším portfóliom," pokračovala hovorkyňa spoločnosti. Išlo podľa nej napríklad o zjednodušenie sadzobníku poplatkov či úpravu a zjednodušenie balíkov služieb. Banka zároveň v roku 2016 taktiež rekonštruovala a rozširovala distribučnú sieť. Tri pobočky kompletne zrekonštruovala a tri nové otvorila.
Poštová banka bude v roku 2017 pokračovať v intenzívnych investíciách do svojho rozvoja, technológií, procesov, či produktov. "Do portfólia by sme radi uviedli napríklad úver na bývanie," povedala hovorkyňa spoločnosti. Už v januári banka predstaví novú komunikáciu. Pobočková sieť sa tiež bude ďalej rozvíjať, inovovať a zväčšovať. Banka plánuje otvorenie pobočky v regiónoch, kde zatiaľ vlastnú pobočku nemá. "Plánujeme, že počas tohto štartovacieho obdobia novej Poštovej banky krátkodobo hospodársky výsledok klesne," uviedla Žáčková.
Poštová banka vznikla na konci decembra 1992 a svoju činnosť začala 1. januára 1993. Na základe zmluvy so Slovenskou poštou predáva svoje produkty a služby aj prostredníctvom vyše 1 500 pôšt umiestnených na celom území Slovenska. Ku koncu júna 2013 bol ešte vyše 90-percentným vlastníkom banky Istrokapital, no od júla 2013 skupina J&T vlastní majoritu.
Zdroj: SITA, Foto: Ivan Sedlák