PPSS a DSS Poštovej banky majú nové vedenie

03.05.2021 (12:25)

Od 1. mája vedie dcérske spoločnosti Poštovej banky nový generálny riaditeľ. PPSS aj DSS za posledné roky posilnili svoje miesto na trhu, v najbližších rokoch sa zamerajú na zväčšenie klientely, modernizáciu, digitalizáciu a nové produkty.

Prvá penzijná správcovská spoločnosť Poštovej banky a Dôchodková správcovská spoločnosť Poštovej banky majú od mája nové vedenie. Gabriel Balog ako nový generálny riaditeľ prichádza na svoj post z interného prostredia Poštovej banky. Dosiaľ pôsobil na pozícii riaditeľa divízie retailového a korporátneho bankovníctva. V tejto sfére sa pohybuje už takmer 20 rokov. Pôsobil vo viacerých bankových domoch v rôznych manažérskych pozíciách zameraných hlavne na retailových klientov.

_23A4833

PPSS aj DSS preberá v čase, kedy obe dcérske spoločnosti Poštovej banky posilnili svoje miesto na trhu. Z PPSS sa stala trhová dvojka. DSS mala v roku 2020 jedny z najvýkonnejších fondov a porazila aj najväčších hráčov. „PPSS aj DSS sú vo veľmi dobrej kondícii. Tam však naše úsilie nekončí, “ konštatuje Andrej Zaťko, generálny riaditeľ Poštovej banky, ktorá je matkou oboch spoločností. Zmenou vo vedení by sa mala výrazne posilniť orientácia na inštitucionálnych klientov, digitalizáciu a príchod éry moderných produktov. Gabriel Balog sa vedenia ujal 1. mája 2021. „Svoje skúsenosti a energiu využijem k maximálnemu nasadeniu a teším sa na svoj nový tím a pracovné ciele. Spoločne budeme pracovať na posilnení postavenia oboch spoločností, znásobení klientskej databázy a znížení jej priemernej vekovej štruktúry a zameriame sa, samozrejme, aj na finančné ukazovatele. Verím, že opäť o kus posunieme obe naše dcéry,“ vysvetľuje Gabriel Balog.
(Tlačová správa)
 
Zdroj: Poštová banka, Foto: Poštová banka