Privatbanka počíta v tomto roku so ziskom cez 6 mil. eur

12.04.2017 (18:00)

V medziročnom porovnaní by to znamenalo zníženie o zhruba 30 %.


Privatbanka predpokladá, že v tomto roku dosiahne čistý zisk 6,3 mil. eur. Banka o tom informovala vo výročnej správe za minulý rok. V medziročnom porovnaní by to znamenalo zníženie o zhruba 30 %, keďže v roku 2016 evidovala spoločnosť zisk 9,11 mil. eur.  Bilančná suma by mala byť na konci tohto roka podľa odhadov vo výške 621 mil. eur. Ku koncu vlaňajška bola vo výške 618,7 mil. eur.  

V oblasti privátneho bankovníctva je cieľom banky pokračovať v kontinuálnom náraste objemu aktív klientov pod správou banky. V oblasti korporátneho bankovníctva bude banka ďalej budovať existujúce úverové portfólio s cieľom zabezpečiť jeho ďalší nárast. Cieľom spoločnosti je zároveň zachovať, prípadne čiastočne rozšíriť produktovú ponuku pre bežnú klientelu. Zdroje od obyvateľstva predstavujú podľa vyjadrení banky významnú časť zdrojovej základne bilančného biznisu banky.

Získajte vstupný bonus až 2 000 EUR

Minuloročný zisk banky vzrástol medziročne o 74 % na 9,1 mil. eur. Najväčším zdrojom zisku spoločnosti boli vlani čisté úrokové výnosy, ktoré však medziročne poklesli o 2,6 mil. eur na 11,6 mil. eur. Na pokles čistých úrokových výnosov mala vplyv podľa vyjadrení Privatbanky pretrvávajúca nízka úroveň trhových úrokových sadzieb, ktorej dôsledkom bolo zníženie úrokových sadzieb úverového portfólia a portfólia cenných papierov.


Zdroj: SITA, Foto: Ivan Sedlák