Raiffeisen Bank International umiestni akcie poľskej dcéry na burze

14.06.2017 (16:00)

Rakúska Raiffeisen Bank International sa zaviazala umiestniť na varšavskej burze 15 % akcií dcéry Raiffeisen Polbank. Podľa poľských regulačných úradov by sa vstup na burzu mal uskutočniť do konca júna.

Rakúska Raiffeisen Bank International (RBI) pokračuje v pláne umiestniť akcie svojej poľskej dcéry na varšavskej burze. Informovala o tom v utorok rakúska agentúra APA. Denník "Der Standard" predtým s odvolaním sa na zdroje oboznámené s problematikou informoval, že RBI pre slabý dopyt vstup poľskej divízie na burzu odkladá. Agentúra Reuters však citovala hovorcu skupiny, podľa ktorého proces pokračuje podľa plánu.

RBI sa s poľským úradom pre dohľad nad finančnými trhmi dohodla, že na varšavskej burze umiestni 15 % akcií spoločnosti Raiffeisen Bank Polska, známej aj pod menom Raiffeisen Polbank. Poľské úrady od bankovej skupiny očakávajú, že umiestnenie akcií sa realizuje do konca júna, uviedla agentúra APA.

Získajte vstupný bonus až 2 000 EUR

RBI pôvodne rokovala o predaji spoločnosti Raiffeisen Polbank s poľskou bankou Alior Bank, rozhovory však zúčastnené strany v závere minulého roka nečakane ukončili. Poľské ministerstva financií označilo za dôvod rozdielne predstavy o cene banky, ktorá má podľa údajov RBI účtovnú hodnotu 1,4 mld. eur.


Zdroj: SITA, Foto: redakcia