Raiffeisen sa opäť pokúsi predať poľskú divíziu

24.11.2015 (16:30)

Uviedla to agentúra Reuters s odvolaním sa na dva zdroje z prostredia trhu. Banka, podľa dostupných informácií, požiadala spoločnosť Citi, aby oslovila potenciálnych záujemcov.
Spoločnosť Raiffeisen Bank International (RBI) sa znovu v nasledujúcich dňoch pokúsi o predaj poľskej divízie Raiffeisen Polbank. Uviedla to agentúra Reuters s odvolaním sa na dva zdroje z prostredia trhu. „Raiffeisen opäť prichádza na trh,“ povedal bankový zdroj. Ďalší zdroj uviedol, že banka požiadala spoločnosť Citi, aby tento, príp. budúci týždeň oslovila potenciálnych záujemcov.

ZÍSKAJTE VSTUPNÝ BONUS AŽ 2 000 €!

RBI sa rozhodla predať poľskú divíziu už začiatkom tohto roku s cieľom dosiahnuť do roku 2017 ukazovateľ jadrového kapitálu vo výške 12 %. Potom však uviedla, že predaj by sa mohol zdržať pre komplikácie týkajúce sa jej hypoték denominovaných vo švajčiarskych frankoch. „Je to pravda, plánujeme nový štart. Načasovanie nebudeme zverejňovať,“ uviedla hovorkyňa RBI.

Raiffeisen Bank International pôsobí aj na Slovensku. Je majoritným akcionárom Tatra banky, ktorá bola do Obchodného registra SR zapísaná 1. novembra 1990. Tá od roku 2012 prevádzkuje na Slovensku aj Raiffeisen Bank, ktorá je vedená ako odštepný závod Tatra banky.

Zdroj: SITA, Foto: Ivan Sedlák