Skupina BNP Paribas zmení Cetelem na banku

02.04.2015 (11:00)

V ČR sa tak stane do konca júna tohto roka, na Slovensku ešte termín nie je známy.

Francúzska skupina BNP Paribas plánuje vstúpiť na český a slovenský bankový trh, a to založením pobočky BNP Paribas PF a následným zlúčením so spoločnosťou Cetelem. Uviedol to v rozhovore pre české Hospodářské noviny generálny riaditeľ spoločnosti Cetelem Emmanuel Bourg. "V súčasnosti sme v štádiu, kedy sme adresovali žiadosť lokálnej autorite a čakáme na povolenie. Čo sa týka časového horizontu uvedenia banky, momentálne všetko závisí od administratívneho procesu," potvrdila pre agentúru SITA hovorkyňa slovenského Cetelemu Andrea Trebuľová.

Firma Cetelem už v rôznych krajinách funguje ako banka. Napríklad v Taliansku, Španielsku alebo v Maďarsku. Proces zmeny na banku už začal aj v ČR. "Staneme sa pobočkou našej materskej spoločnosti BNP Paribas PF. Francúzska a česká národná banka už založenie bankovej pobočky schválili a rovnako sme dostali súhlas k fúzii s Cetelemom," uviedol v rozhovore pre český denník Bourg. Rozšírenie licencie do ČR bol v celom procese prvý krok. Tým ďalším je fúzia všetkých aktivít Cetelemu s novozaloženou bankovou pobočkou BNP Paribas PF. Zlúčenie sa v ČR uskutoční do konca júna tohto roka.

Zmena na banku prinesie podľa Bourga ďalší úžitok. Môžu tak začať s novými produktmi a službami, ktoré klientom neponúkali. "Naši klienti od nás chcú aj služby súvisiace so sporením a bežnými platobnými transakciami a my na to chceme reagovať. Máme lojálnych klientov, ale ak by sme ich dopyt prehliadali, vzala by nám ich konkurencia," povedal Bourg.

ZADAJTE OTÁZKU DO ÚVEROVEJ PORADNE

Nová banka bude pokračovať so všetkými existujúcimi produktmi a službami Cetelemu a prevezme aj všetky jeho záväzky a aktivity, vrátane značky Cetelem. Právne oficiálne meno bude BNP Paribas PF, ale značka Cetelem ostane.

"Aj na Slovensku po nás klienti chcú zaviesť bežné a sporiace účty a uskutočňovať s nami jednoduché a každodenné bankové služby," skonštatoval Bourg. Na Slovensku sa tak podľa Trebuľovej uskutoční proces rovnakým spôsobom ako v Českej republike. "Nová banka bude vychádzať z našej špecializácie, ktorou je poskytovanie spotrebiteľských úverov. Sústredíme sa na požiadavky našich klientov a samozrejme rátame s rozšírením ponuky služieb o ďalšie produkty, tak aby sme im poskytli komfortný balík služieb, o ktoré majú záujem," dodala Trebuľová.

Cetelem Slovensko, a.s. je úverová spoločnosť, ktorá na Slovensku pôsobí od roku 2000. Poskytuje nákup na splátky, kreditné karty a osobné pôžičky. Je členom bankovej skupiny BNP Paribas. Tá vznikla v roku 2000 spojením Banque Nationale de Paris a Paribas.

Odporucame

Zdroj: SITA, Foto: banky.sk