Slovenská lekárska komora posilňuje pre koronavírus informovanosť lekárov

02.03.2020 (15:45)

Cieľom je zabezpečiť zdravotnú starostlivosť všetkých pacientov a ochrániť zdravotníckych pracovníkov.

Prezident Slovenskej lekárskej komory (SLK) Marián Kollár ponúkol plnú súčinnosť a pomoc komory v súvislosti s koronavírusom. Na pondelňajšom stretnutí s Hlavným hygienikom SR Jánom Mikasom sa dohodli aj na ďalších spoločných krokoch. Cieľom je zabezpečiť zdravotnú starostlivosť všetkých pacientov a ochrániť zdravotníckych pracovníkov. Komora o tom informovala na sociálnej sieti. "Dohodli sme sa na vzájomnej aktuálnej a čo najširšej informovanosti. Všetky informácie, ktoré budeme mať k dispozícii, a to od všetkých dotknutých inštitúcií, budeme ďalej posúvať všetkým našim lekárom. Podobne aj informácie a otázky od lekárov budeme posúvať na tieto inštitúcie," uviedla pre agentúru SITA manažérka pre komunikáciu a médiá SLK Nancy Závodská.

Prezident SLK na stretnutí podľa Závodskej deklaroval, že lekári potrebujú aktuálne a vyčerpávajúce informácie. "Nakoľko to budú práve oni, ktorí budú ako prví konfrontovaní s diagnostikou a liečbou koronavírusu," dodala. Vedenie SLK sa ešte minulý týždeň listom obrátilo aj na predsedu vlády Petra Pellegriniho, ktorý riadi ministerstvo zdravotníctva, so žiadosťou o stretnutie v súvislosti s koronavírusom. Stretnutie by malo byť tento týždeň. "Pevne veríme, že toto stretnutie, vzhľadom na závažnosť situácie, sa uskutoční už v najbližších hodinách," uviedol prezident SLK.

Na Slovensku bolo doteraz vyšetrených 169 vzoriek na ochorenie COVID-19 (koronavírus), pričom všetky výsledky sú negatívne. Informovala o tom v nedeľu hovorkyňa Ministerstva zdravotníctva SR Zuzana Eliášová. "Koronavírus tak na Slovensku doteraz nebol potvrdený," dodala hovorkyňa.
 
Zdroj: SITA, Foto: redakcia