Slovenská sporiteľňa má nový internetbanking a mobilnú aplikáciu

Autor: redakcia Banky.sk
22.01.2018 (18:00)

Klienti Slovenskej sporiteľne sa dočkali novej mobilnej aplikácie "all in one". Na spravovanie svojich financií už nebudú potrebovať dve aplikácie.

Nový internetbanking predstavuje Slovenská sporiteľňa pod názom George. Za týmto menom sa skrýva príbeh letca Lawrencea Sperryho, ktorý pred 100 rokmi vynašiel prvého autopilota a pomenoval ho George. Veta „Nechaj to na Georgea“ v letectve zľudovela. George je teda niečo ako autopilot, ktorý vás bude viesť elektronickým bankovaním.

Nový internetbanking prichádza v dobe, keď vstupuje do platnosti nová regulácia PSD2 (viac v našom predchádzajúcom článku na túto tému). V pozadí nového internetbankingu je platforma, ktorá umožní ľahko napojiť nové služby či fintechy. Internetbanking je responzívny, prispôsobí sa veľkosti vašej obrazovky.

Hlavnou prednosťou novej mobilnej aplikácie i internetbankingu má byť intuitívnosť, teda ľahké ovládanie. Po prihlásení uvidíte svoje karty, úvery či sporenia prehľadne usporiadané a vizuálne rozlíšené. V internetbankingu si môžete zmeniť farby i pozadie, pridať si fotky k menám účtov a popremiestňovať jednotlivé položky. To, že si svoj internetbanking personalizujete, vás v budúcnosti môže ochrániť aj pred hacknutím vášho účtu. Ak by ste totiž dostali podvodný email, cez ktorý sa dostanete na falošnú stránku internetbankingu, hneď vám udrie do očí, že to nie je váš internetbanking, lebo vy vo svojom budete mať zmenené farby, či pridané fotografie.

Neprehliadnite Uľahčené budete mať aj vyhľadávanie, ktoré funguje podobne ako Google. Stačí, keď do vyhľadávacieho políčka napíšete napr. sumu, adresáta platby alebo slovo, ktoré ste si uviedli do poznámky.

Ak nemáte záľubu vo vypisovaní dlhých IBAN kódov, oceníte funkciu Adresár. Ten sa vytvára na základe predchádzajúcich platieb. Namiesto množstva čísel vidíte mená a zadávanie platieb je oveľa jednoduchšie a prehľadnejšie.

Odporucame Pozitívne hodnotíme, že dve mobilné aplikácie vystriedala jedna. Je dostupná pre operačný systém android aj iOS. Neobjavili sa v nej však funkcie ako prihlasovanie otlačkom prsta, či karta v mobile.

Napriek tomu, že silnou stránkou Georga má byť prehľadnosť, ak by ste sa v internetbankingu stratili, môžete využiť interaktívny návod. Stačí len kliknúť na otáznik v pravej spodnej časti obrazovky.

Pôvodné mobilné aplikácie Slovenskej sporiteľne fungujú naďalej. Klienti majú možnosť naďalej ich používať. Slovenská sporiteľňa však očakáva, že do konca leta 2018 všetci klienti dajú prednosť práve novému internetbankingu a teda aj novej mobilnej aplikácii George Go.
 
Zdroj: Slovenská sporiteľňa, Foto: redakcia