Slovenská sporiteľňa zlacňuje hypotéky. I naďalej však ostávajú najdrahšie na trhu

Autor: redakcia
29.05.2024 (12:42)

Od 1.6.2024 Slovenská sporiteľňa znižuje úrokové sadzby na hypotékach pri fixácii na 3 a 5 rokov. Pri fixácii na 1 rok úroková sadzba naopak stúpne. Pozrite si porovnanie, ktoré hypotéky sú aktuálne najlacnejšie na trhu.

"Zníženie úrokových sadzieb hypoték v Slovenskej sporiteľni vnímam ako snahu banky priblížiť sa úrokovými sadzbami konkurencii. Slovenská  sporiteľňa pred časom zdvihla úrokové sadzby zásadne nad úroveň trhu a rozdiel v úročení hypoték voči najlacnejšej konkurencii dosiahol pri 5-ročnej fixácii 1,5 percentného bodu a dokonca pri 3-ročnej fixácii až 1,7 percentného bodu. Tým sa na trhu vytvorila historicky bezprecedentná situácia, ktorá mohla motivovať klientov tejto banky k refinancovaniu ku konkurencii," myslí si Marián Búlik, finančný analytik OVB Allfinanz Slovensko

Pri trojročnej fixácii Slovenská sporiteľňa ponúkne úrok od 4,59%, čo je zníženie o 0,4% z doteraz platnej sadzby. Pri päťročnej fixácii úroky začínajú od 4,79%, čo je zníženie o 0,2%. Pripomíname, že tieto úrokové sadzby sú už po zohľadnení zvýhodnenia Lepšie úroky. (Pozn. redakcie: zľava -0,5% za splácanie z účtu v SLSP a -0,2% zľava za poistenie k úveru. Obe podmienky treba spĺňať počas celej doby splácania, banka ich kontroluje každý mesiac). Ak tieto podmieky nespĺňate, počítajte so sadzbou o 0,7% vyššou, ako je uvedené v úrokovom sadzobníku.

Porovnanie najlacnejších hypoték

  FIX 3 roky FIX 5 rokov
FIO banka od 3,98% od 4,18%
Prima banka 4%* 4,3%*
UniCredit bank od 4,19% od 4,19%
365 banka od 4,25% od 4,25%

* rovnaný úrok pre každého

Poradie ostatných bánk si môžete pozrieť tu.

O hypotéku v Sporiteľni môžete požiadať aj online. Slovenská sporiteľňa ponúka aj extra služby spojené s hypotékami, napríklad George Bývanie, kde klient nájde prehľadne usporiadané výdavky súvisiace s bývaním, viacerí aj hodnotu svojej založenej nehnuteľnosti, blogy a rady k bývaniu. Môžete si vypočítať, akú hypotéku vám banka môže poskytnúť. Zároveň v Georgeovi si viete jednoducho a bezplatne zmeniť termín splátky.
 
Zdroj: Slovenská sporiteľňa, porovnanie hypoték Banky.sk, Foto: Farah, burst.shopify.com