Službu Apple Pay začala ponúkať ďalšia veľká banka

10.12.2019 (19:30)

Poslednou väčšou bankou, ktorá ešte túto službu svojim klientom neponúka, je ČSOB.

VÚB banka rozšírila možnosti platenia mobilom o službu Apple Pay. Ešte začiatkom decembra VÚB banka na sociálnej sieti informovala, že už o pár dní Apple Pay klientom ponúkne. Pôvodne však počítala so službou ešte skôr. Viaceré banky túto službu na Slovensku odštartovali koncom júna tohto roka a postupne sa pridávali ďalšie.

VÚB banka bola jednou z posledných veľkých bánk, ktorá túto službu doteraz neponúkala. Ostáva už len ČSOB. "Tak službu Apple Pay, ako aj ďalšie moderné platobné služby považujeme za dôležitú súčasť dnešných platobných metód, a preto aktuálne pracujeme na ich zavedení a sprístupnení v priebehu budúceho roka," uviedla pre agentúru SITA hovorkyňa ČSOB Anna Jamborová.

Mobilná platobná a digitálna peňaženka od spoločnosti Apple, tzv. Apple Pay, je na Slovensku dostupná od 26. júna 2019. Termín jej spustenia sa u nás pritom stále posúval. Majitelia mobilov so systémom Android majú pritom možnosť platiť prostredníctvom Google Pay už od februára 2018.

Tu si pozrite, ktoré banky ponúkajú smart platby: Google pay, Apple pay, Fitbit pay a Garmin pay-ktoré banky vám ich ponúkajú?
 


Zdroj: SITA, Foto: Matthew Henry, Burst.shopify.com