Ste vášnivý cestovateľ? Noste poistenie v peňaženke spolu s platobnou kartou

17.08.2018 (09:10)

Ste vášnivý cestovateľ a v zahraničí trávite veľa času? Bez platobnej karty by ste sa na svoje výpravy asi sotva vydali, ako je to však s poistením? Ak váhate nad jeho výhodnosťou, možno práve špeciálne cestovné poistenie pre majiteľov platobných kariet je to, čo hľadáte.
 

Poistiť či nepoistiť sa?

Keby Hamlet cestoval v dnešnej dobe, jeho dilema by mohla znieť aj takto. Odpoveď na túto otázku by sa však hľadala o poznanie ľahšie: rozhodne poistiť. Európsky preukaz poistenca nedokáže nahradiť poistenie do zahraničia v plnej miere – platí iba vo vybraných krajinách a za ošetrenie si musíte doplatiť. Napríklad, ak v Taliansku navštívite doktora kvôli tráviacim ťažkostiam, bude vás to stáť až 600 eur. S cestovným poistením vaše liečebné náklady hradí poisťovňa.


obrazok 2
 

Cestovné poistenie k platobnej karte

Dnes už mnoho finančných inštitúcií, ktoré majú v portfóliu platobné karty, k nim pridáva aj zvýhodnené cestovné poistenie. Každá banka má svoje vlastné pravidlá, napríklad ČSOB ponúka ako súčasť tohto produktu aj poistenie do slovenských hôr či poistenie pre celú rodinu. Výhodou je, že takto poistený člen nemusí cestovať spoločne s majiteľom karty, aby mal nárok na poistenie. Cestovné poistenie v ČSOB zahŕňa okrem liečebných nákladov v zahraničí aj pripoistenie zodpovednosti za škodu, stratu batožiny a nepojazdné vozidlo.


obrazok 3


Od leta 2018 prináša rozšírenie vyššieho variantu o nové pripoistenia. Nadštandardné asistenčné služby ponúkajú právnu pomoc, tlmočenie alebo úhradu nákladov spojených so stratou osobných dokladov. Poistenie storno poplatkov kryje vzniknuté náklady v prípade zrušenia vopred zaplatenej zahraničnej dovolenky, letenky, ubytovania z dôvodu náhleho ochorenia alebo úrazu. Ak sa však v zahraničí dlhodobo zdržiavate, dajte si pozor na maximálnu dĺžku jednej nepretržitej cesty.
 

Váš cestovný asistent

Mať poruke dobrého pomocníka na cestách je vždy užitočné. V ČSOB Smartbankingu je takáto služba priamo v smartfóne a je k dispozícii aj v offline režime. Ponúka rady, ako postupovať v prípade poistnej udalosti, a to aj s kontaktnými údajmi, na koho sa obrátiť, keď je potrebná pomoc.


obrazok 4


PR servis
 
Zdroj: ČSOB, Foto: ČSOB