Tatra banka potvrdzuje svoje prvenstvo novinkou One banking

Autor: redakcia
29.04.2020 (09:15)

Od 24.4.2020 si klienti Tatra banky môžu vo svojom internetbankingu skontrolovať zostatok a pohyby aj na účtoch vedených v Slovenskej sporiteľni, ČSOB a Raiffeisen banke.
 

Čo je One bankingTB?

One bankingTB je nová služba, prostredníctvom ktorej Tatra banka prijíma a zobrazuje informácie o účtoch klientov, ktoré majú zriadené v iných bankách. Podmienkou pre zobrazenie týchto informácií je potvrdenie súhlasu a udelenie prístupu k účtu vedeného v inej banke. Prístup je časovo obmedzený na 90 dní a je potrebné ho obnovovať.

Ak má klient Tatra banky aj účet vedený v Slovenskej sporiteľni, ČSOB alebo Raiffeisen banke, uvidí vo svojom internet bankingu zostatky a pohyby na týchto účtoch, bez toho, aby sa musel prihlásiť do elektronického bankovníctva jednotlivých bánk. Cez One bankingTB nie je možné zadávať platobné príkazy z týchto účtov. Táto služba je zatiaľ novinkou na slovenskom bankovom trhu. Tatra banka ju prináša vďaka Európskej smernici PSD2, ktorá ukladá bankám a platobným inštitúciám povinnosť sprístupniť vybrané služby tzv. tretím stranám prostredníctvom technologického rozhrania API (Application Programming Interface). O PSD 2 sme viac písali v članku: PSD2: Aké novinky v platobných službách prináša?

Tatra banka pripravuje napojenie na ďalšie banky a do budúcna počíta aj s podporou českých bánk. Zároveň pripravuje rozšíriť službu o ďalšie funkcionality.
 
Zdroj: Tatra banka, Foto: Ivan Sedlák