UniCredit Bank sprístupnila pre svojich klientov Google Pay

19.11.2019 (16:00)

Zavedenie platenia pomocou Google Pay je pre banku logickým krokom, keďže väčšina mobilných zariadení funguje na operačnom systéme Android.

UniCredit Bank začala v utorok svojim klientom ponúkať službu platenia mobilným telefónom prostredníctvom aplikácie Google Pay. "Mobilom dnes platí už takmer každý desiaty Slovák, väčšina mobilných zariadení pritom beží na operačnom systéme Android. Spustenie pohodlného a rýchleho platenia pomocou Google Pay je tak pre nás logickým krokom," hovorí člen predstavenstva a riaditeľ retailového a privátneho bankovníctva UniCredit Bank Tomáš Drábek.

S Google Pay je možné platiť na všetkých bezkontaktných platobných termináloch v krajinách, kde bola služba spustená. Je potrebné si zapnúť NFC (Near Field Communication - krátkodosahové bezdotykové spojenie, pozn. red.) na mobilnom telefóne a priložiť k terminálu. Pri sumách do 20 eur stačí rozsvietiť displej telefónu a priložiť ho k bezkontaktnému terminálu. Pri vyššej sume je potrebné telefón odomknúť pomocou odtlačku prsta, hesla alebo niektorou z ďalších foriem zabezpečenia. Číslo karty nie je uchované v mobilnom zariadení, zariadenie používa šifrovanie.

Na platenie na internete môžu Google Pay využiť aj klienti, ktorí majú účet Google. Aj k nemu možno totiž pripojiť platobnú kartu a platiť bez nutnosti vypĺňať online platobné formuláre. Služba v súčasnosti podporuje platobné brány Global Payments Europe, PayU a GoPay, ktoré využíva väčšina slovenských e-shopov. Platiť s Google Pay tak možno vo viac než 10 000 slovenských e-shopoch.

Spoločnosť Google uviedla na Slovensku službu Google Pay 28. februára 2018. V súčasnosti sú do služby Google Pay na Slovensku zapojené Fio banka, J&T Banka, mBank, online banka N26, OTP Banka, Poštová banka, Prima banka, spoločnosť Revolut, Slovenská sporiteľňa, 365.bank, VÚB banka, firma Wirecard, Revolut a najnovšie UniCredit Bank.
 
Zdroj: SITA, Foto: Ivan Sedlák