Vlastnú bankomatovú sieť spúšťa na Slovensku ďalšia banka, do troch rokov plánuje mať aspoň 50 bankomatov

28.12.2023 (17:45)

Fio banka spúšťa na Slovensku vlastnú bankomatovú sieť. K dispozícii je momentálne 14 bankomatov, ktoré sú súčasťou pobočiek po celom Slovensku a ich počet bude narastať. Všetky bankomaty sú recyklačné, umožňujú hotovosť nielen vyberať, ale aj vkladať.

S cieľom rozšíriť pôsobenie a priniesť tak klientom ešte väčšie pohodlie Fio banka investuje do vybudovania vlastnej bankomatovej siete. Umiesťovanie bankomatov sa v budúcnosti bude postupne týkať všetkých pobočiek Fio banky. V ďalšej etape bude rozmiestnenie pokračovať do strategických miest v rôznych regiónoch Slovenska. Aktuálny plán je dosiahnuť minimálne 50 bankomatov počas troch rokov.

Všetky bankomaty od samotného počiatku podporujú bezkontaktné transakcie. Klienti Fio banky, ale aj iných bánk, tak môžu hotovosť vyberať jednoduchým priložením platobnej karty alebo smart zariadenia pomocou ApplePay, GooglePay, GarminPay a FitbitPay. Všetky úkony na bankomatoch Fio banky, výbery, zobrazenia zostatku, a to na Slovensku či v Česku, budú pre všetkých klientov Fio banky zadarmo.

„Spustenie vlastnej bankomatovej siete na Slovensku je pre nás veľkým krokom vpred. Chceme zlepšiť skúsenosť našich klientov a poskytnúť im rýchly a spoľahlivý prístup k hotovosti kedykoľvek a kdekoľvek. Na všetky pobočky plánujeme umiestňovať recyklačné bankomaty, ktoré dokážu hotovosť nie len vydávať, ale aj prijímať a dokážu tak zastupovať hotovostné pokladne, ktoré aj tak ponechávame na všetkých pobočkách,“ komentuje spustenie bankomatovej siete obchodný riaditeľ Fio banky Jan Bláha.
 
Zdroj: SITA, Foto: Ivan Sedlák