VÚB banka má nového riaditeľa pre retail

03.06.2013 (15:45)

 

Novým členom predstavenstva VÚB banky a vrchným riaditeľom úseku retailového bankovníctva sa od júna stáva Jiří Huml. Do VÚB prišiel zo Slovenskej sporiteľne, kde pôsobil ako člen predstavenstva zodpovedný za riadenie retailového predaja a produktov.

Jiří Huml bude vo VÚB zodpovedný za riadenie pobočkovej siete a vzťahov s klientmi, bankové produkty pre fyzické osoby a drobných podnikateľov, platobné karty či oblasť privátneho bankovníctva. K svojmu menovaniu uviedol: „Teší ma, že sa môžem pridať k skvelému tímu, ktorý historicky výrazne ovplyvnil slovenský bankový trh a prispieť k posilneniu pozície banky ako lídra.“

Jiří Huml je absolventom počítačovej vedy a systémov riadenia na Českej poľnohospodárskej univerzite. Ďalšie ekonomické vzdelanie nadobudol na New York State University/Central European University a študoval aj na Matematicko-fyzikálnej fakulte Karlovej Univerzity a postgraduálne na Vysokej škole ekonomickej v Prahe.


Finančným inštitúciám sa venuje od roku 1990, kedy začal pôsobiť v Inštitúte agrárnej ekonomiky pri ministerstve poľnohospodárstva a od roku 1992 v spoločnosti McKinsey&Company vo Frankfurte nad Mohanom, neskôr v Prahe, Budapešti a Moskve. Špecializoval sa na stratégie, organizáciu, riadenie rizík, korporátne bankovníctvo a reštrukturalizáciu podnikov. V rokoch 1999 až 2001 pôsobil v Komerčnej banke v Prahe ako člen predstavenstva a zástupca generálneho riaditeľa zodpovedný za oblasti podporných služieb, platobného styku, riadenia projektov a IT.

Neskôr zastával v Českej Poisťovni pozíciu zástupcu generálneho riaditeľa so zodpovednosťou za oblasť prevádzky, klientskeho kontaktného centra, riadenia projektov a IT. V oblasti bankovníctva pokračoval od roku 2006 v Českej sporiteľni, kde zodpovedal za sekciu privátneho bankovníctva a retailovú distribúciu produktov finančných trhov. Posledné tri roky bol členom predstavenstva Slovenskej sporiteľne zodpovedným za riadenie retailového predaja a produktov.

Jiří Huml je ženatý, má dve deti. Voľný čas vypĺňa aktívnym športom – bicyklovaním, turistikou a lyžovaním. Plynule hovorí po anglicky a nemecky, rusky a čiastočne po francúzsky.
 
Zdroj: VÚB banka, Foto: BANKY.sk