Za cestovný lístok v autobuse môžete platiť kartou. Ale...

Autor: redakcia
15.05.2017 (10:07)

... nie všade. Slovenský dopravca Slovak lines spustil túto službu na svojej prémiovej linke z Bratislavy do....

Viedne a na letisko Schwechat.

Cestujúci  na linke Bratislava - Viedeň si môžu zakúpiť lístky pohodlne prostredníctvom platobnej karty. Platby je možné uskutočniť kartou MasterCard, VISA alebo Diners Club International. Pri bezkontaktnej technológii je možné platiť sumy do 20 EUR bez zadávania PIN kódu.

"Pozitívny vzťah cestujúcich k verejnej doprave dokážeme budovať práve službami, ktoré zjednodušujú či sprijemňujú cestovanie. Platby kartou výborne dopĺňajú naše už existujúce inovácie. Veľkú výhodu vidíme práve v použití bežnej bankovej karty, ktorú človek vlastní. Pri plate v autobuse tak nepotrebuje žiadnu inú kartu alebo hotovosť, "  uvádza generálny riaditeľ Slovak Lines Peter Sádovský. Je to výborná služba aj pre cestujúcich, ktorí k nám prichádzajú z krajín, kde sa neplatí eurom. Nemusia riešiť problém, čím zaplatiť v autobuse.

V minulom roku Slovak Lines uviedli do prevádzky nové autobusy s rýchlym WIFI pripojením a zabudovanými obrazovkami ponúkajúcimi zábavný portál s filmami či hudbou. Cestujúci taktiež môžu využiť mobilnú aplikáciu na vyhľadanie autobusových spojení Bratislava - Viedeň.

Cestujúci, ktorí využívajú červené autobusy hlavne na prímestskú dopravu v okolí Bratislavy si zatiaľ musia na bezkontaktné platby počkať. V  najbližšej dobe dopravca neplánuje vybaviť prímestské autobusy touto technológiu. No, možno v horizonte niekoľkých rokov sa dočkajú.

Bezkontaktné platby priniesli Slovak Lines v spolupráci s ČSOB, MasterCard a TransData.
Zdroj: Slovak Lines, Foto: redakcia