Zabudnite na PIN! 365.bank predstavuje PIE kód. Personal Identification Emoji

06.08.2018 (13:06)

Je bezpečnejší, ľahšie zapamätateľný a krajší ako PIN. PIE kód posúva používateľský zážitok a bezpečnosť digitálneho bankovníctva na úplne inú úroveň. Kombinácia štyroch obrázkov emodži je novou alternatívou klasického PIN-u, ale aj doplnkom prihlasovania cez odtlačok prsta a Face ID.

365.bank odštartovala v máji tohto roka beta verziu svojej mobilnej aplikácie. Odvtedy v nej pribudlo napríklad sporenie, program odmeňovania, nové funkcionality zamerané na UX a ďalšie. Od dnešného dňa funguje vynovená verzia aplikácie doplnená okrem iného aj o prihlasovanie odtlačkom prsta, Face ID a o úplnú novinku na trhu, PIE kód.

„V priebehu troch mesiacov sa nám podarilo uviesť už tretiu verziu našej appky. Okrem tých funkcionalít, ktoré sme už doplnili a na ktorých postupne pracujeme, prinášame aj unikátny PIE kód. Klient si môže z 34 obrázkov emodži vybrať kombináciu štyroch, ktorými sa bude prihlasovať do appky a autorizovať transakcie. PIE zvyšuje používateľský zážitok a je bezpečnejší ako 6-miestny PIN,“ vysvetľuje Marek Šupa, CEO 365.

V porovnaní s klasickým PIN-om obsahuje PIE kód 1,3 mil. rôznych kombinácií, čo je133-násobne viac ako PIN. Dokonca ho cenia aj tí, čo uprednostňujú prihlasovanie odtlačkom prsta alebo Face ID, pretože PIN-u by sa človek nikdy úplne nevyhol. Aj v takýchto prípadoch sa otvára priestor práve na PIE ako alternatívu PIN-u.

PIE kód si klient nastaví priamo v aplikácii a kedykoľvek ho môže zmeniť alebo vymeniť za iný typ prihlasovania, resp. za spôsob autorizácie pohybov na účte. Ponuka emodži je zostavená z prekreslených obrázkov, ktoré nájdete bežne v smartfónoch, ale aj z úplne nových, navrhnutých špeciálne pre 365.

Čo je súčasťou bety 365?

- Digitálny onboarding, t. j. možnosť založiť si účet cez smartfón;
- podpis zmluvy priamo v appke;
- vedenie účtu bez poplatku;
- inteligentné zobrazenie zostatku na účte;
- vertikálna debetná karta bez poplatku;
- možnosť zablokovať a odblokovať kartu priamo v appke;
- možnosť platiť cez Google Pay;
- trvalé príkazy a inkasá;
- posielanie peňazí na meno;
- inteligentné sporenie s možnosťou jeho „skrytia“;
- odmeňovací program založený na princípe card linked marketingu;
- prihlásenie do appky odtlačkom prsta a cez Face ID;
- PIE kód;
- „smart pole“ s fulltextovým vyhľadávaním;
- QR skener a skener čiarových kódov;
- push notifikácie po každej platbe;
- chat s bankou;
- nastavenie oslovenia v appke spolu s emodži;
- možnosť potykať si s aplikáciou;
- BetaLab na oznamovanie nápadov od testerov.
2018-08-06-PIE_kod_prihlasenie
Beta verzia 365 appky sa už čoskoro otvorí spolu s otvorením brán festivalu Grape. Počas neho bude možné v zóne 365 získať pozvánku na testovanie bety či už priamo na festivale alebo vo vybraných termínoch na námestiach v Košiciach a v B. Bystrici. Banka zároveň pracuje na tom, aby čoskoro spustila svoju aplikáciu aj do ostrej prevádzky.
O 365 banke:
Sme banka pre dnešných ľudí. Veríme, že súčasné technológie nám umožňujú byť pre klienta naozaj užitočnými. Stačí si len zapnúť smartfón. Preto na Slovensko prinášame bankovníctvo, ktoré je postavené na princípe „mobile first“. V centre všetkého, čo robíme, je klient. Bankovníctvo budujeme tak, aby bolo preňho jednoduché, príjemné na používanie a inteligentné. Našou ambíciou je byť takou bankou, ktorú budete chcieť používať každý deň.
(PR servis)

 
Zdroj: 365.bank, Foto: 365.bank, redakcia