Zisk ING Bank medziročne stúpol o takmer 27%

03.08.2016 (12:10)

Za apríl až jún holandská banka ING Bank vykázala základný čistý zisk 1,417 mld. eur.

Holandská banka ING Bank v druhom kvartáli dosiahla základný čistý zisk 1,417 mld. eur. V porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka tak zisk banky posilnil o 26,7 percenta a oproti prvému kvartálu tohto roka stúpol o 68,3 percenta. Banka o tom informovala v stredu na svojej internetovej stránke. ING Bank uviedla, že jej vysoký zisk je výsledkom pokračujúceho rastu poskytovania úverov a zdravých marží.

"Všetky segmenty nášho podnikania dosiahli dobrý výkon a prispeli k silnému kvartálnemu základnému zisku ING Bank pred zdanením v sume 2,009 mld. eur. Rast objemu poskytovaných úverov pokračoval pri odolných maržiach, čo podporilo čisté úrokové výnosy napriek prostrediu nízkych úrokových sadzieb," uviedol generálny riaditeľ ING Group Ralph Hamers. "Výsledky stresového testovania zo strany Európskeho orgánu pre bankovníctvo opätovne potvrdili odolnosť nášho modelu podnikania a silu kapitálovej základne ING," dodal Hamers.

ING Bank N.V. pôsobí na Slovensku prostredníctvom svojej pobočky. Bola prvou zahraničnou bankou, ktorá v roku 1991 vstúpila na slovenský trh.


Zdroj: SITA, Foto: Ivan Sedlák