Zmeny v sadzobníku poplatkov VÚB od 1.10.2018

Autor: redakcia
20.09.2018 (14:45)

Od 1.10.2018 VÚB mení niektoré poplatky. Zmien nie je veľa. Bežného klienta sa asi najviac dotkne poplatok za výber z bankomatu cudzej banky.Za výber hotovosti z bankomatu cudzej banky na Slovensku i v zahraničí zaplatia klienti ponovom 2,5 EUR (predtým 2 EUR). Tento poplatok sa vzťahuje na výbery debetnými kartami, nie kreditnými.

Kreditné karty

Flexikartu nahradí Flexikarta plus. Poplatok za vedenie kartového účtu je 1,3 EUR/mesiac.

Výber hotovosti kreditkou z bankomatu
sa neodporúča kvôli vysokým poplatkom. Za takýto výber kreditkou MasterCard Standard alebo Flexikatou plus zaplatíte poplatok 2% z transakcie, min. 7,6 EUR. (predtým 2% z transakcie, min. 6,6 EUR)

ÚVERY

VÚB banka zavádza nový poplatok za Potvrdenie o výške odplaty pri kreditných kartách, spotrebných úveroch i povolenom prečerpaní vo výške skutočných nákladov.

Čo je to odplata a načo vlastne klient môže potrebovať toto potvrdenie? Odplata podľa danej zmluvy predstavuje jednoduchý súčet všetkých nákladov spojených s daným úverom vyjadrených v percentách z objemu úveru za rok. Do výpočtu odplaty vstupuje úroková sadzba, poplatok za poskytnutie a poistenie úveru. Zákon stanovuje maximálnu výšku odplaty, ktorú môže klient zaplatiť na poplatkoch a úrokoch.
Keď klient má potvrdenie o výške odplaty, ktorá sa viaže k jeho konkrétnemu úveru,  vie si porovnať, či neprekračuje maximálnu výšku odplaty, ktorá je stanovená zákonom ako dvojnásobok priemernej RPMN na úveroch poskytnutých bankami.

Aktuálne znenie sadzobníka poplatkov VÚB banky nájdete tu.
 
Zdroj: VÚB, Foto: Ivan Sedlák