365.fintech uzavrel partnerstvo so spoločnosťou Speedinvest

22.08.2018 (15:30)

Investičná platforma 365.fintech funguje na trhu len necelý polrok a už sa jej podarilo uzavrieť prvú väčšiu spoluprácu. Speedinvest je popredný európsky fond zameraný na podporu startupov a na venture kapitál investície a cieľom novovznikajúceho partnerstva je investovať do perspektívnych fintech a big data spoločností.

365.fintech je jeden zo základných pilierov ekosystému 365. Vzniká ako platforma na investovanie do startupov a jej zámerom je v spolupráci s 365.bank implementovať disruptívne technológie od firiem, ktoré na to majú potrebné know-how a rozvíjať ich ďalší potenciál.

“Pre 365.fintech je investícia a partnerstvo so spoločnosťou Speedinvest viac ako len logickým krokom. Naším cieľom je ísť skutočne 'beyond money'. Preto chceme okrem poskytnutia financií vytvoriť sieť a zabezpečiť našu prítomnosť na európskom trhu venture kapitálových investícií. Okrem toho, Speedinvest podľa nás stelesňuje silné podnikateľské hodnoty a zručnosti, ktoré ho osvedčili ako veľmi úspešného investora,” hovorí na margo spolupráce Rudolf Vrábel, Managing Director 365.fintech. Speedinvest je etablovaným hráčom na európskom trhu s venture kapitálom, sídli vo Viedni a má za sebou už množstvo investícií, ako aj niekoľko úspešných exitov. V súčasnosti jeho portfólio tvoria firmy ako Wefox, Flaviar, Wikifolio, Payworks, Curve, Cashpresso, Clausematch či Cyberwrite. Okrem financovania poskytuje spoločnostiam vo svojom portfóliu aj operačnú podporu, poradenstvo a služby siahajúce od rozvoja biznisu, cez personalistiku až po posúvanie ich podnikania do zahraničia.

Prednedávnom spustil Speedinvest svoj nový fond, Speedinvest f. Primárne sa zameriava na investície do fintechov, teda startupov zameraných na finančné technológie. Nový fond sa po vertikálach pozerá, okrem iného, na sektory platieb, alternatívnych pôžičiek, investičného manažmentu alebo riešení pre manažment financií. Typická investícia je o veľkosti jedného až štyroch miliónov eur, pričom cieli hlavne na startupy hľadajúce pre-seed až series B investície. Z geografického pohľadu sa fond zameriava primárne na Európu ako aj rozvíjajúce sa trhy.

“Fintechová revolúcia v Európe vkročila do novej fázy. Našim poslaním je teraz podporovať tie najlepšie tímy v Európe prostredníctvom smart rastového kapitálu. A to s cieľom podmaniť si celý európsky priestor a uviesť tak do praxe víziu 'jednotného európskeho trhu pre finančné služby'. Počas ostatných rokov sa nám úspešne podarilo podporiť desiatky zakladateľov fintechov, teraz sa sústredíme na ďalšiu vlnu šampiónov,” uvádza Stefan Klestil, partner nového fondu.

Speedinvest f už má na konte svoje prvé tri investície:

KOIN - brazílska spoločnosť, ktorá ponúka platobné riešenia po uskutočnení nákupov ako aj splátkové úvery pre konečných e-commerce predajcov v Brazílii.

Predictus - francúzska mobilná banka poskytujúca mikro pôžičky v rozvíjajúcich sa trhoch.

Lemon Way - popredná európska platobná platforma, kde Speedinvest participoval na investícii vo výške 10 miliónov eur.
365.fintech je investičná platforma založená na podporu startupov a výmenu expertízy a znalostí so spoločnosťami z oblastí finančných technológií, big data a business intelligence. Jej zámerom je investovať do startupov v rámci CEE regiónu, a to buď vo forme priameho vstupu, financovania, alebo na základe a vytvárania partnerstiev a spoločného testovania bankových produktov. Spolu s 365.bank tvorí ďalší z pilierov novovznikajúceho ekosystému 365.

PR servis

 
Zdroj: 365.bank, Foto: Brodie Vissers, Burst.shopify.com