Banky v júli znižujú úroky na termínovaných vkladoch

Autor: Ľudovít Petržala
09.07.2014 (07:00)

Od začiatku júna viaceré banky reagovali na zníženie základnej úrokovej sadzby Európskou centrálnou bankou znížením úrokov k termínovaným vkladom. BANKY.sk Vám prinášajú prehľad a porovnanie tých zmien. 

Tatra banka znižovala úroky na viazaných vkladoch ešte 30. júna. Zmeny sa dotkli účtov nie len v eurách, ale aj v českých korunách a anglických librách.

Pri eurových termínovaných účtoch bol pokles pri ročnej viazanosti o dve desatiny percentuálneho bodu, konkrétne na 0,40% za rok a pri dvoj a trojročnej viazanosti až o tri desatiny percentuálneho bodu na 0,50% a 0,70%.

term-vklady

Podrobný prehľad úrokových sadzieb na termínovaných účtoch v librách nájdete tu.

ČSOB znížila úroky od 1. júla pri všetkých viazanostiach k účtom v eurách, v priemere však zmeny boli len o jednu desatinu percentuálneho bodu. Pri ročnej viazanosti je nová úroková sadzba 0,60%, pri dvojročnej 0,70%. Aksi uložíte peniaze v tejto banke na tri roky dostanete po novom úrok iba 0,80% namiesto pôvodného 1,00%.

Aj Prima banka skresala úrokové sadzby k eurovým termínovaným vkladom. Avšak len pri trojročnej viazanosti. Úroky klesli z 1,60% za rok na 1,40%, banka však stále ponúka jednopercentné navýšenie k základnej úrokovej sadzbe. Na tento bonus majú nárok klienti, ktorý v banke majú aj bežný účet.

500 € + 200 € + 10 € = Brazílsky BONUS! To ti nedá nikto, jedine Tipsport!

Úroky znížila aj internetová banka mBank a to tiež od 1. júla. Znižovanie bolo ako na sporiacich účtoch eMax a eMax Plus, ale aj na termínovaných vkladoch mVklad. Na mVklade klesli úroky pri trojmesačnej viazanosti z 0,61% na 0,45%, pri polročnej viazanosti z 0,70% na 0,55% a pri ročnom fixe zasa z 1,00% na 0,85%.

Odporucame Úroky mierne znížila aj Fio banka pri v termínovaných vkladoch v českých korunách na všetkých viazanostiach.

Napokon s úrokmi na vkladoch išla dole aj BKS banka, ktorá patrí dlhodobo k bankám s najvyššími úrokmi na sporení. Jej sadzby išli dole desatinu percenta na všetkých typoch vkladov.

V nasledovnej tabuľke si môžete pozrieť top 5 bánk, ktoré Vám dajú najlepšie úroky, ak si chcete uložiť sumu 5000 eur na termínovaný účet s ročnou dobou viazanosti.

Banka Úroková sadzba za rok
Sberbank 2,00%
  Prima banka 0,80%/1,80%*
OTP banka 1,70%
Privat banka 1,70%
BKS 1,70%
 
*zvýhodnený úrok platí pre termínované vklady otvorené po dátume zriadenia Osobného účtu

Podrobnejšie porovnanie úrokových sadzieb na termínovaných účtoch nájdete tu.


Foto: BANKY.sk