Od 1.6.2019 Slovenská sporiteľňa mení poplatky

Autor: redakcia
14.05.2019 (09:30)

Od júna 2019 bude v platnosti nový cenník poplatkov. Zmeny nastanú v sms notifikáciach a v operáciach na pobočke. Pripravili sme pre vás prehľad najdôležitejších zmien. Pozrite si, či sa zmena poplatkov dotkne aj vás.


SMS notifikácie

Do 1.6.2019 boli súčasťou Osobného účtu a všetkých Space účtov SMS notifikácie o transakciách od 20 eur. Majitelia Osobného účtu Exclusive mali v cene upozornenia na všetky transakcie (SMS služby Premium).

Od 1. 6.2019  bude Sporiteľňa všetkým majiteľom balíkov služieb posielať zdarma SMS notifikácie iba na tzv. kritické transakcie. Takto ich bude upozorňovať na nezrealizované platby a na každé použitie debetnej karty v zahraničí, vrátane nákupov v zahraničných e-shopoch a v storoch s mobilnými aplikáciami. Keď dostanú SMS-ku, budú vedieť, že treba zvýšiť pozornosť.

Klienti, ktorí majú záujem o SMS notifikácie aj na ostatné transakcie, si budú môcť dokúpiť SMS služby Extra za 1 euro mesačne.

Klienti Sporiteľne môžu bezplatne využívať e-mailové notifikácie a Push správy, ktoré informujú o všetkých pohyboch na účte.

Majitelia účtov Sporožíro, Sporožíro senior a legislatívnych účtov majú na výber buď bezplatné E-mailové a Push notifikácie alebo za poplatok SMS služby Extra. K týmto účtom banka neposkytuje bezplatné SMS služby.

Operácie na pobočke

Jednorazový príkaz na úhradu, ktorý zadáte na pobočke je spoplatnený sumou 3 eur. (predtým 2 eur). Rovnaký poplatok patí aj pre prevody do zahraničia v eurách do krajín EHP a aj pre prevody v českých korunách do Českej sporiteľne.

Zmena alebo zrušenie trvalého príkazu/inkasa na pobočke je spoplatnená sumou 3 eur. (predtým 2 eur)

Ukončenie trvalého príkazu/inkasa na pobočke je spoplatnené sumou 3 eur. (predtým 2 eur)

Za výber hotovosti z účtu, sporiaceho účtu a vkladnej knižky zaplatíte poplatok 4 eur. (predtým 3 eur)

Zmenili sa aj podmienky pri spracovaní mincí pri výbere/vklade/zamieňaní. Predtým Sporiteľňa bezplatne spracovávala mince do 100 kusov, od 1.6.2019 vám bezplatne spracuje len 50 kusov mincí.

Vernostný program

Ak máte viacero rovnakých Osobných účtov v SLSP (Osobný účet, Osobný účet Exclusive, Space účet Mladý) stačí, ak podmienky na získanie zľavy splníte na jednom z nich. Zľavu vám banka prizná aj na ostatné účty.
Zdroj: Slovenská sporiteľňa, Foto: Ivan Sedlák