Ako si vybrať bežný účet

Autor: Andrej Dorič
07.01.2014 (16:45)

V novej poradni vám prezradíme niekoľko dôvodov prečo sa oplatí mať účet v banke, ale aj to ako na jeho vedení ušetriť. 

Ak ste sa rozhodli v novom roku zájsť do banky a otvoriť si tam účet, určite sa vám zídu odborné rady, ktoré vám napovedia čo by ste mali zvažovať pred jeho otvorením. V novej poradni vám Ľubomíra Chmelová, hovorkyňa Sberbank prezradí kedy sa oplatí mať účet s balíkom služieb a kedy len bežný účet.

Dozviete sa tiež ako môžete ušetriť na poplatku za vedenie účtu, keď využívate účet aktívne. Zistíte, že aj pri platení či výbere hotovosti kartou môžete ušetriť niekoľko centov alebo aj eur.

Prečítate si aké zľavy za vedenie účtu vám banka môže ponúknuť ak ste dôchodca, študent alebo v prípade, že otvárate účet pre svoje dieťa či spoločne s manželkou alebo priateľkou.

Neprehliadnite Prezradíme vám, aké doklady pri zakladaní účtu potrebujete a či sa dá založiť aj bez návštevy pobočky cez internet.

Zistíte, ako sa dá ušetriť na viacerých poplatkoch, ktoré sú s vedením účtu spojené. Dozviete sa, ako efektívne vyberať peniaze z bankomatu, ako neriešiť všetky veci na pobočke, ktorá je drahá. Tiež si prečítate ako spravovať efektívne viacero účtov v jednej banke.

Napokon sa dozviete aké doklady musíte banke doniesť, aby ste sa dostali k peniazom na bežnom účte po svojom príbuznom a ako si čo najlacnejšie zrušíte účet v banke.
 
Foto: Ivan Sedlák