AXA bank končí a prestane aj úročiť vklady

Autor: Andrej Dorič
29.05.2013 (07:00)

Zo slovenského bankového poľa po dlhšom čase odchádza ďalšia menšia banka - AXA Bank Europe. BANKY.sk vám poradia, čo robiť, ak ste jej klientom a chcete minimalizovať svoje straty pri presune vašich peňazí do inej banky. 

AXA Bank prišla s oznámením, že sa sťahuje z bankového biznisu transparente a s predstihom, takže všímavý klient by si mal svoje vklady vedieť včas presunúť ku konkurencii.

Najdôležitejšia pre sporiteľov je informácia, že od 1. júla vám banka nebude úročiť sporiace účty. Ak chcete na vkladoch niečo zarábať, môžete si peniaze presunúť. Banka na svojom webe radí presun zrealizovať písomne a telefonicky alebo online. Banka zvýhodňuje prestupy do UniCredit Bank.

Dôležité termíny:

  • Do 30. júna bude ukončená platnosť platobných kariet vydaných k sporiacim účtom
  • Do 1. júla môžete sami vypovedať svoj sporiaci účet a previesť peniaze do inej banky
  • Od 1. júla 2013 nebudú sporiace účty úročené
  • Od 30. septembra dôjde k ukončeniu činnosti AXA Bank Europe na Slovensku
Zdroj: AXA Bank

Ak svoj účet zabudnete vypovedať, AXA Bank ho v priebehu júla vypovie za vás a banka ho do dvoch mesiacov zatvorí. Počas tejto výpovednej lehoty budete môcť so svojím účtom naďalej disponovať. Ak na konci výpovednej lehoty budete mať ešte na účte kladný zostatok, o peniaze neprídete. Banka vám ich prevedie na technický účet banky. AXA Bank odporúča oznámiť číslo účtu inej banky, na ktorý vám peniaze prepošle. 

Ak by vám prišla platba na sporiaci účet po jeho zavretí, AXA Bank ju vráti späť odosielateľovi. Banka odporúča, aby ste informovali svojich obchodných partnerov a dohodli si s nimi včas prevod na iný účet.

V prípade otázok kontaktujte AXA Bank telefonicky na čísle +421 2 2929 2929 alebo emailom na info@axabanka.sk. Informácie nájdete aj na webových stránkach banky www.axabanka.sk

Neprehliadnite:


Zdroj: AXA bank, Foto: Ivan Sedlák