Fio banka oslavuje 30 rokov od svojho začiatku

Autor: redakčne upravené
21.11.2023 (12:45)

Od svojich počiatkov, vzniku finančnej skupiny Fio v roku 1993, sa zaradila medzi najväčšie banky v Česku. Na Slovensku pôsobí Fio banka už viac ako 10 rokov.

Fio banka má na Slovensku aj v Česku takmer 1,4 milióna klientov a ich počet stále rastie.

Fio banka nadväzuje na finančnú skupinu Fio, ktorá vznikla v roku 1993 a jej primárnym zameraním bolo obchodovanie na akciových trhoch. K investičným službám ale postupom času pribudli aj bankové a od roku 2010 na slovenskom a českom trhu funguje Fio banka. Odvtedy jej začali stabilným tempom pribúdať noví klienti a aktuálne ich má takmer 1,4 milióna. Fio banka je rýdzo českou bankou, ktorá bola v Českej republike založená a stále ju vlastní dvaja z pôvodných 4 českých zakladateľov.

Podstata podnikania Fio banky je poskytovať bežné bankové služby bez poplatkov. V tomto roku Fio banka svojim klientom predstavila niekoľko noviniek. V rámci investičných služieb sprístupnila svojim klientom investície do podielových fondov aj v mobilnej aplikácii Fio Smartbanking. Ponovom si klienti môžu pridať platobnú kartu Visa do všetkých podporovaných digitálnych peňaženiek.
 
Zdroj: Fio banka, Foto: Fio banka