Do mobilnej aplikácie Fio banky pribudli nové funkcionality

Autor: redakcia
20.07.2023 (15:50)

Aktuálna verzia mobilného bankovníctva Fio banky ponúka klientom nové funkcie, ako napríklad jednoduchšie načítanie QR platieb priamo z aplikácií na telefóne či možnosť autorizovaného hovoru.

Nové funkcionality v mobilnej apke Fio Smartbanking

Veľa klientov si už zvyklo zadať prevodný príkaz načítaním QR kódu. Stačí na QR kód (ktorý máte na faktúre) namieriť mobil, oskenovať ho a všetky údaje sa prenesú do Smartbankingu. Ak ste však mali QR kód s platobnými inštrukciami uložený v mobile (ako obrázok), doteraz ho nebolo možné oskenovať.  V novej verzii Smartbankingu si klient vyberie obrázok alebo súbor PDF, z ponuky zdieľania vyberie "Fio banka" a po prihlásení do aplikácie jednoducho potvrdí platbu.

Ďalšia nová funkcionalita sa týka novej možnosti autorizovanej telefonickej komunikácie priamo z aplikácie Fio Smartbankingu, ktorá slúži na zisťovanie konkrétnych informácií o účte alebo platbách klienta. Ak klient teraz zavolá na infolinku z Kontaktov v aplikácii Fio Smartbanking, môže sa dozvedieť napríklad stav spracovania svojej odchádzajúcej platby, stav úveru či žiadosti o platobnú kartu. V rámci dopĺňania funkcií z Internetbankingu je odteraz v mobilnej aplikácii Fio Smartbanking aj možnosť zmeniť osobné údaje -  e-mail, kontaktný telefón alebo adresu, a to v sekcii Moje Fio.

Posledná novinka sa týka push notifikácií, ktoré po kliknutí a prihlásení ihneď zobrazia detail uskutočnenej platby alebo doručenej správy.

Zdroj: Fio banka, Foto: Matthew Henry, burst.shopify.com