Investičný seriál

mbank - male

 

17 09 04 cover pic

 

K investovaniu do podielových fondov stačí len pár klikov

K investovaniu do mFondov vám stačí internetové bankovníctvo od mBank a základné znalosti, o ktoré sa s vami radi podelíme v sérii článkov o investovaní.


17 09 11 cover

 

Rýchlokurz: Ako sa stať investorom do podielových fondov (1.časť)

Skúsení investori už podielové fondy iste dobre poznajú. Kto sa ale na finančný trh ešte len chystá vyraziť, neoľutuje, keď sa s nimi zoznámi - podielové fondy sú totiž tým najjednoduchším spôsobom, ako sa z ničoho stať investorom.
2017-09-19-mBank

 

Rýchlokurz: Ako sa stať investorom do podielových fondov (2.časť)

Dnes o tom, čo je to podielový list a tiež o tom, ako nerealizovať stratu a radšej realizovať zisk.
17 09 25 mBank pic  

 

Základy, ktoré musí vedieť každý, kto chce zhodnotiť úspory (1.časť)

Investujete prvý krát? Poradíme vám, ako na to.
17 10 02 mBank pic  

Základy, ktoré musí vedieť každý, kto chce zhodnotiť úspory (2.časť)

Fázu č.1, teda výber investičného produktu, sme už zvládli. Teraz si ešte priblížime zásady fázy č.2. Ako sa správať, keď ste už investovali, aby ste smerovali k zdarnému zhodnoteniu vašich peňazí. 

17 10 09 mBank pic  

Ako si vybrať ten správny typ podielového fondu: RIZIKO

Možnosť vybrať si hneď z niekoľkých fondov je skvelá – ak viete, ktorý si zvoliť. Pre tých z vás, ktorí ešte stále váhajú, kam investovať, sme pripravili nasledujúci prehľad jednotlivých typov podielových fondov. S jeho pomocou pre vás bude investovanie zase o niečo ľahšie.
17 09 04 cover pic  

Ako si vybrať ten správny typ podielového fondu: OTVORENÝ ČI UZAVRETÝ

Ďalšou možnosťou je deliť fondy podľa toho, akým spôsobom v nich možno nakladať s podielovými listami.
17 09 11 cover  

Slovník investora

Tak čo, už viete, ktorý fond je pre vás ten pravý? Ak stále váhate a máte ešte nejaké otázky, určite sa nás spýtajte. Odpovede na niektoré svoje otázky ale možno nájdete v našom slovníčku.
17 10 30 cover pic  

Podielové fondy sú tu aj pre vás – prečítajte si o nich a o výhodách investovania viac

Svoje peniaze môžete vložiť na bežný účet, na sporiaci účet, alebo ich môžete investovať. Možno si hovoríte, že investície sú záležitosťou boháčov, ktorí majú na rozhadzovanie, ale tak to vôbec nie je. Práve vďaka fondom je totiž investovanie dostupné pre každého.
17 11 06 cover pic  

11 mýtov o investovaní a podielových fondoch

O investovaní prostredníctvom podielových fondov kolujú rady nepravdivých informácií, nakoniec ako snáď o všetkom. Možno ste niektorú z nich počuli aj vy a uverili jej. Radi by sme vás vyviedli z prípadného omylu a preto sme spísali jedenásť najčastejších mýtov, kvôli ktorým sa ľudia boja investovania.
17 11 13 cover  

Z investovania nemusíte mať obavy: 5 otázok, ktoré si kladú začínajúci investori

Hoci všetci vieme, že nám investovanie môže priniesť veľmi príjemné zisky a preto si získava čoraz viac priaznivcov, niektorí ľudia sa ho stále boja. Nie je žiadnym tajomstvom, že investovanie so sebou prináša aj isté riziká. Ich miera sa ale líši v tom, do čoho a akým spôsobom investujete. Existuje cesta, ako zabezpečiť, že na mizine neskončíte.
17 11 20 cover  

6 spôsobov zhodnotenia financií

Asi sa všetci zhodneme, že minúť peniaze je výrazne jednoduchší proces, než si ich našetriť. To by sme však neboli my, aby sme vám nepomohli sa vyznať v bankových produktoch a ich výhodách v oblasti sporenia.
17 11 27 cover  

Typy investorov a ich investičné stratégie

Skôr, ako sa pustíte do investovania, je dôležité si urobiť obrázok o svojich schopnostiach znášať riziko a adekvátne naň reagovať. Spoznávanie seba ako investora je vždy podmienené hľadaním istých povahových čŕt, ktoré sa pri investovaní prejavujú.
17 12 04 cover pic  

Najčastejšie chyby pri investovaní do fondov

Mnoho ľudí sa vrhne na investovanie bez akýchkoľvek znalostí a skúseností v tejto oblasti. Zďaleka nie každý je pritom prirodzený talent, ktorý základy investovania zvládne doslova ľavou zadnou. Väčšina sa dopúšťa bežných začiatočníckych chýb, niektorí sa však nikdy nepoučia. Lenže zlá investícia znamená prísť o peniaze.