J&T spolu s Michalom Šnobrom zakladajú nový fond a investujú do chemického priemyslu

30.05.2022 (12:45)

Investičný fond kvalifikovaných investorov J&T ARCH INVESTMENTS spolu s Michalom Šnobrom, významným českým investorom, zakladajú private equity fond J&T MS 1 SICAV, s ktorým spoločne investujú do poprednej svetovej chemickej spoločnosti Venator Materials PLC, obchodovanej na newyorskej burze NYSE. Týmto získavajú 9,42 % podiel tejto firmy a stávajú sa jej druhým najväčším akcionárom.

„Už dlhší čas sledujeme Venator Materials a trh titánovej bieloby všeobecne a pevne veríme v jedinečnú trhovú pozíciu Venatoru, ktorý sa zameriava na úzko špecializovaný segment tohto trhu. Sme presvedčení, že akcie Venatoru sú hlboko podhodnotené,“ uvádza k investícii Michal Šnobr, spoluzakladateľ, investor a poradca fondu J&T MS 1 SICAV.

O fonde J&T MS 1 SICAV

J&T MS 1 SICAV, a.s., je private equity fond so sídlom v Českej republike, založený spoločnosťou J&T a Michalom Šnobrom, pričom jeho investormi sú fond J&T ARCH INVESTMENTS a spoločnosť MARTYBA Invest a.s. ovládaná Michalom Šnobrom, skúseným investorom na kapitálových trhoch, minoritným akcionárom spoločnosti ČEZ, odborníkom na energetiku a podnikateľom v cestovnom ruchu, nehnuteľnostiach a poľnohospodárstve. J&T ARCH INVESTMENTS, fond kvalifikovaných investorov, je hlavnou investičnou platformou skupiny J&T. Fond investuje do podnikov, projektov a partnerstiev, ktoré skupina pomáhala v posledných 25 rokoch vybudovať, a podieľa sa aj na napĺňaní ambícií česko-slovenského kapitálu v Európe a vo svete. Fond spravuje nielen majetok zakladateľov skupiny J&T, ale aj privátnych a inštitucionálnych investorov. J&T ARCH INVESTMENTS je obchodovaný na Burze cenných papierov Praha, kde patrí medzi najlikvidnejšie tituly.

O Venator Materials PLC

Venator Materials PLC je popredná svetová chemická spoločnosť s tržbami 2,2 miliardy amerických dolárov venujúca sa výrobe titánovej bieloby a funkčných aditív. Jej produkty sa využívajú primárne ako prídavok do plastov a náterov, ale aj v kozmetike, potravinárstve, textilnom a papierenskom priemysle. Spoločnosť so sídlom vo Veľkej Británii prevádzkuje 20 tovární po celom svete a zamestnáva približne 3 700 ľudí.

(Tlačová správa)
 
Zdroj: J&T BANKA, Foto: J&T BANKA