Slovenská sporiteľňa sprístupnila Swatch Pay, Xiaomi Pay a bezkartové výbery z bankomatov

Autor: redakčne upravené
15.05.2023 (15:01)

Slovenská sporiteľňa prináša svojim klientom nové služby. K Apple Pay, Google Pay, Garmin Pay a Fitbit Pay pribudol Swatch Pay a Xiaomi Pay. Ďalšou novinkou je bezkartový výber z bankomatu, na ktorý budete potrebovať len svoj mobil.

Od polovice mája Slovenská sporiteľňa zavádza výbery z bankomatu cez Georgea, čiže nebudete potrebovať svoju platobnú kartu, bude vám stačiť mobil. Výber sa bude potvrdzovať cez mToken - jednorazový kód, ktorý bude mať platnosť 15 minút. „Bezkartové výbery budú fungovať na všetkých našich 750 bankomatoch po celom Slovensku,“ hovorí Juraj Barta, člen predstavenstva Slovenskej sporiteľne.

Pri tejto inovácii ide aj o zvýšenú bezpečnosť, preto tieto výbery budú možné len v obmedzenej výške. Na jedenkrát sa bude dať vybrať najviac 200 eur.

Swatch Pay a Xiaomi Pay

Okrem toho zavádza Sporiteľňa aj ďalšie novinky v oblasti platieb smart hodinkami. Ako prvá na trhu prináša Swatch Pay. Platby cez Swatch Pay využívajú rovnakú technológiu, ako ostatné smart hodinky, ktoré už má Slovenská sporiteľňa v ponuke. „V náramku nie sú uložené údaje o samotnej karte, iba jej token, ktorý je špecificky vygenerovaný pre konkrétne zariadenie. Bezpečnosť a pravidlá pri platbe cez Swatch Pay sú rovnaké ako pri platbe fyzickou kartou“ vysvetľuje Marta Cesnaková.

Proces pridávania karty do hodiniek je veľmi podobný ako pri aplikáciách Apple Pay, Google Pay, Garmin Pay, Fitbit Pay aj Xiaomi Pay. Xiaomi Pay priniesla Slovenská sporiteľňa na trh krátko pred Swatch Pay.

Za posledný rok zaviedla Slovenská sporiteľňa niekoľko užitočných inovácií, ako napríklad pravidelné investovanie do ETF fondov cez Georgea, investičný plán, príspevok na dôchodkové sporenie v 2. a 3. pilieri či platbu omeškaného poistného. Mobilná banková aplikácia SLSP sa dá prepnúť aj do ukrajinčiny.
 
Zdroj: Slovenská Sporiteľňa, Foto: Farah, burst.shopify.com