Vkladné knižky v Privatbanke končia. Novú vkladnú knižku vám už nezriadia v žiadnej banke

Autor: redakcia
14.04.2023 (12:00)

Od 1.5.2023 Privatbanka vyhlasuje vkladné knižky za útlmový produkt. Nové vkladné knižky už nezriaďuje žiadna banka.

Od uvedeného dátumu Privatbanka už nevydáva nové vkladné knižky. Pri požiadavke na predčasné zrušenie vkladných knižiek Privatbanka odpustí sankciu, ak klient prevedie zostatok na iný produkt Privatbanky.

Týmto sa končí kapitola vkladných knižiek na Slovensku. Vkladné knižky boli v minulosti obľúbený sporiaci produkt, no časom stratili svoje opodstatnenie, pretože ich nahradili sporiace účty a termínované vklady. Navyše, v dnešnej dobe digitalizácie, vkladnú knižku nebolo možné zriadiť online, ani peniaze na nej spravovať cez internetbanking.

Napriek tomu, že vkladné knižky už pred rokmi prestali zriaďovať veľké banky, ľudia na nich stále majú uložených veľa peňazí. Mnohí o tom, zrejme ani nevedia:

Banky motivujú klientov k zrušeniu vkladných knižiek

Pri predčasnom zrušení vkladnej knižky Privatbanka odpustí sankciu, ak klient prevedie zostatok na iný produkt Privatbanky.

Slovenská sporiteľňa zas ponúka klientom o 0,5% vyšší úrok na termínovanom vklade, ak si na neho prevedú prostriedky zo zrušenej vkladnej knižky. Táto akciová ponuka Sporiteľne platí do konca mája. 
 
Foto: redakcia