Zo zahraničia príde karta znehodnotená

Autor: Andrej Dorič
27.06.2012 (07:30)

V prípade keď zadáte tri krát nesprávne PIN, bankomat vám z bezpečnostných dôvodov zhltne kartu. O PIN kód však neprídete, ale o kartu prísť môžete.  
 
Ak vám kartu zhltne bankomat vašej pobočky, máte situáciu najjednoduchšiu. Stačí si vybaviť vrátenie karty v pobočke kde vám ju bankomat zhltol. „Ak ide o bankomat, ktorý je lokalizovaný v blízkosti pobočky banky, ktorá držiteľovi kartu vydala, odporúčame klientovi informovať zamestnancov príslušnej pobočky. Vtedy môže klient po overení totožnosti a údajov dostať kartu späť,“ radí Zuzana Ďuďáková, hovorkyňaUniCredit Bank. Najlepšie je banku kontaktovať čo najskôr alebo v priebehu niekoľkých dní. 

Tatra banke vám vrátia kartu okamžite, keď ste o ňu prišli v jej bankomate. „Ak dôjde k zadržaniu v bankomate mimo pobočky, vieme realizovať urgentné vybratie zadržanej karty - do 3 hodín,“ dodáva Marína Smolková, hovorkyňa Tatra banky.

Pokiaľ vám kartu zadrží bankomat vo VÚB banke nachádzajúci sa v priestoroch pobočky, banka vám vie kartu z neho vybrať na počkanie. V prípade mimo pobočkových bankomatov si môžete kartu vyzdvihnúť na príslušnej pobočke bežne do 3 dní. „Ak sa jedná o klienta, ktorý má pobočku v inom meste, vieme mu ju doručiť aj na jeho domovskú pobočku,“ dodáva Alena Walterová, hovorkyňa VÚB banky.

Ak ide o bankomat cudzej banky, zvyčajne dostanete kartu späť až po mesiaci, keď ju cudzia banka vráti na pobočku vašej domovskej banky, ktorá kartu vydala. 

Hovorkyňa UniCredit bank upozorňuje aj na to, že ak vám kartu zhltol bankomat v zahraničí treba počítať s tým, že zahraničná banka vráti zhltnutú kartu z bezpečnostných dôvodov znehodnotenú.

Pozrite si tiež:
Zmena PINu cez bankomat nie je zadarmo
Budúcnosť bankomatov je v multifunkčnosti 
Používanie kariet v zahraničí narastá
Foto: Ivan Sedlák