Elektronické bankovníctvo


BANKY: Aké sú limity pri online platbách?

26.04.2024 - Ak chcete poslať prevodným príkazom vyššiu sumu, nemusí sa vám to podariť. Môžete naraziť na bezpečnostné limity banky. Pozreli sme sa na ich výšku a poradíme vám, ako posielať vyššie sumy peňazí.

Ako sa dá prísť o 5300 eur z vlastného účtu, a keď vám banka nepomôže

19.02.2024 - “Čo sa prihodilo, bola moja vina. Situáciu som si spôsobil svojou nedbanlivosťou,” takto opísal svoju skúsenosť s online podvodníkmi čitateľ internetového portálu o financiách Banky.skZnačnú vinu však pripisuje aj banke, ktorá vraj nemala dobre nastavené bezpečnostné upozornenia tak, ako to majú iné banky. Čítajte viac:

Ako si udržať poriadok vo financiách? Časť: Predplatné

23.08.2023 - Čím ďalej tým viac ľudia využívajú možnosť predplatného za rôzne služby. S narastajúcim počtom predplatných, klienti strácajú prehľad o svojich mesačných výdavkoch. Mastercard predstavil nový nástroj na správu opakovaných platieb.

Spending plan vám pomôže plánovať rodinné financie

04.08.2023 - Trvalé príkazy, jednorazové platby, splátky, predplatné, platby kartou,... aj vy sa trápite s počítaním, koľko peňazí môžete minúť, aby vám ostalo dosť do ďalšej výplaty? Pomôžu vám inteligentné funkcionality v mobilnej apke vašej banky.

Banky posilňujú boj proti vishingu. Zavádazjú overovanie hovoru

22.06.2023 - Tento rok už dve banky - Tatra banka a mBank spustili nový nástroj, ktorý zvýši bezpečnosť klientov a zabráni kyberpodvodom. Klienti si budú môcť overiť, či im naozaj volá zamestnanec banky. Tieto opatrenia majú znížiť úspešnosť vishingových hovorov.

Nástrahy platieb mobilom

28.11.2022 - Dostali ste SMS s informáciami o zaplatení, hoci ste na platbu nedali žiadny pokyn? Venujte tomu pozornosť aj v prípade, že vám nebola odpočítaná vysoká čiastka. Nie je totiž výnimkou, že tieto platby sa strhávajú opakovane za využívanie služby, o ktorej ste dokonca nikdy nepočuli. Ako je to možné a ako sa dá takýmto platbám zabrániť?
1 2 3 4 5 6 7 8 »