Elektronické bankovníctvo


Ako si udržať poriadok vo financiách? Časť: Predplatné

23.08.2023 - Čím ďalej tým viac ľudia využívajú možnosť predplatného za rôzne služby. S narastajúcim počtom predplatných, klienti strácajú prehľad o svojich mesačných výdavkoch. Mastercard predstavil nový nástroj na správu opakovaných platieb.

Spending plan vám pomôže plánovať rodinné financie

04.08.2023 - Trvalé príkazy, jednorazové platby, splátky, predplatné, platby kartou,... aj vy sa trápite s počítaním, koľko peňazí môžete minúť, aby vám ostalo dosť do ďalšej výplaty? Pomôžu vám inteligentné funkcionality v mobilnej apke vašej banky.

Banky posilňujú boj proti vishingu. Zavádazjú overovanie hovoru

22.06.2023 - Tento rok už dve banky - Tatra banka a mBank spustili nový nástroj, ktorý zvýši bezpečnosť klientov a zabráni kyberpodvodom. Klienti si budú môcť overiť, či im naozaj volá zamestnanec banky. Tieto opatrenia majú znížiť úspešnosť vishingových hovorov.

Nástrahy platieb mobilom

28.11.2022 - Dostali ste SMS s informáciami o zaplatení, hoci ste na platbu nedali žiadny pokyn? Venujte tomu pozornosť aj v prípade, že vám nebola odpočítaná vysoká čiastka. Nie je totiž výnimkou, že tieto platby sa strhávajú opakovane za využívanie služby, o ktorej ste dokonca nikdy nepočuli. Ako je to možné a ako sa dá takýmto platbám zabrániť?

Phishing, vishing a scam sú naďalej hrozbou pre vaše financie. Ako sa im brániť?

09.11.2020 - V súčasnej dobe sa rozšírili útoky na klientov bánk, kedy sa podvodníci pod rôznymi zámienkami snažia  vylákať vaše osobné údaje, prístupové kódy do internet bankingu alebo údaje k platobnej karte. Konajú zväčša sofistikovane, využívajú moment prekvapenia a používajú rôzne presvedčovacie a nátlakové techniky. Prečítajte si konkrétne prípady z praxe a rady, ako sa podvodom vyhnúť.

Čo je to digitálna maska?

01.07.2019 - Banky venujú zabezpečeniu platieb veľkú pozornosť. Pri identifikácii klienta sledujú omnoho viac charakteristík, ako si vieme predstaviť.
1 2 3 4 5 6 7 8 »