Bežné účty

Prehľad detských účtov

25.09.2023 - Detské účty sú atraktívne najmä tým, že ich banky ponúkajú bez poplatkov. Odborníci tvrdia, že detský účet je dobrý spôsob ako potomka naučiť hospodáriť s peniazmi. Na účet môže dostávať vreckové a rodičia majú prehľad, ako s peniazmi dieťa nakladá. BANKY.sk sa pozreli na ponuku detských účtov.

Ako odhaliť telepodvodníka? Opýtajte sa ho tieto otázky

13.09.2023 - Podvodné praktiky, ktoré majú za cieľ vylákať od ľudí peniaze na základe manipulatívnych telefonátov, e-mailov či textových správ, neutíchajú. Podvodníci využívajú rafinované taktiky, moment prekvapenia a bizarné príbehy. Poradíme, ako ich čo najrýchlejšie odhaliť.

Zabudnite na karty: Platenie z účtu na účet sa stáva opäť trendom

18.05.2023 - V západnej Európe je stále populárnejšie platiť za tovar priamo z účtu na účet. Tento trend podporujú samotní obchodníci, ktorí sa chcú vyhnúť poplatkom za kartové transakcie. Tie už sú síce zregulované, ale stále tvoria určité percento z každej platby.

Poistenie vkladu (Fond ochrany vkladov)

12.12.2022 - Viete, do akej výšky sú poistené vaše peniaze v banke a ako by ste sa k nim dostali? V súčasnosti je bankový sektor v dobrej kondícii, no oplatí sa vedieť, čo by vás čakalo, ak by sa vaša banka dostala do problémov.

Nenaleťte podvodníkom s láskou

25.07.2022 - Modus operandi podvodníkov s láskou je vždy rovnaký – chcú si, získať dôveru obete s cieľom vymámiť od nej finančné prostriedky. Mnohokrát ide aj o celoživotné úspory.

Aká je optimálna výška vreckového?

19.08.2021 - Rodičia často stoja pred otázkou, od akého veku začať deťom dávať vreckové, ako často a v akej výške. Aj vreckové má svoje pravidlá, ktoré keď dodržíte, naučíte dieťa rozumne hospodáriť s peniazmi.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »