Bežné účty

Koľko trvá pripísanie peňazí na účet cez vkladomat?

12.04.2024 - Mnohé banky poskytujú svojim klientom možnosť vkladať hotovosť na účet cez vkladomaty. Banky.sk zisťovali, ako rýchlo budete mať peniaze pripísané na účet a či je možné vložiť peniaze nielen na svoj, ale aj na cudzí účet.

Najlacnejšie účty pre podnikateľov - živnostníkov

20.03.2024 - Mnoho ľudí je zamestnaných na základe živnosti. Raz mesačne vystavia faktúru za svoje služby a majú pár vyšlých platieb. Banky.sk sa pozreli na ponuku živnostenských účtov. Ktoré z nich sú najvýhodnejšie?

Prehľad detských účtov

01.03.2024 - Detské účty sú atraktívne najmä tým, že ich banky ponúkajú bez poplatkov. Odborníci tvrdia, že detský účet je dobrý spôsob ako potomka naučiť hospodáriť s peniazmi. Na účet môže dostávať vreckové a rodičia majú prehľad, ako s peniazmi dieťa nakladá. BANKY.sk sa pozreli na ponuku detských účtov.

Je možné mať v banke účet na ktorom sú dvaja majitelia?

16.02.2024 - V súčasnosti mnoho ľudí žije v partnerskom zväzku pričom nie sú manželia. Spolu môžu žiadať o hypotéku a kúpiť si spoločný byt. Ak by však chceli mať spoločný účet, ku ktorému by mali rovnocenný prístup ako majitelia, to už je problém.

Revízia osobných financií odhalí vaše slabosti

17.01.2024 - Začiatok roka využite na komplexný rozbor príjmov a výdavkov, aby ste získali prehľad o rozpočte domácnosti. Riešením v prípade dlhov môže byť ich konsolidácia. Čo radia odborníci?

Ako odhaliť telepodvodníka? Opýtajte sa ho tieto otázky

13.09.2023 - Podvodné praktiky, ktoré majú za cieľ vylákať od ľudí peniaze na základe manipulatívnych telefonátov, e-mailov či textových správ, neutíchajú. Podvodníci využívajú rafinované taktiky, moment prekvapenia a bizarné príbehy. Poradíme, ako ich čo najrýchlejšie odhaliť.

Zabudnite na karty: Platenie z účtu na účet sa stáva opäť trendom

18.05.2023 - V západnej Európe je stále populárnejšie platiť za tovar priamo z účtu na účet. Tento trend podporujú samotní obchodníci, ktorí sa chcú vyhnúť poplatkom za kartové transakcie. Tie už sú síce zregulované, ale stále tvoria určité percento z každej platby.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »