Cez bankomat môžete už aj prejaviť záujem o úver

Autor: Andrej Dorič
21.01.2014 (12:00)

ČSOB ponúka v bankomatoch službu, ktorou môžete zadať záujem o úver či kreditku. Úplné doklepnutie žiadosti však musíte urobiť na pobočke alebo cez kuriéra. 
 
Na začiatku roka ČSOB predstavila novú funkciu jej bankomatov, cez ktorý môžete prejaviť záujem o spotrebný úver, kreditnú kartu alebo povolené prečerpanie účtu. Neviete si celkom dobre predstaviť, ako žiadate o úver a za chrbtom vám stoja nervózni ľudia v rade na peniaze?

Operácia netrvá dlho a schválne píšeme o prejavení záujmu o úver nie o jeho úplne požiadanie či vybavenie. To musíte dotiahnuť do konca s pracovníkom banky, ktorý vás neskôr kontaktuje. Nevyhnete sa zrejme ani návšteve pobočky, kde budete musieť podpísať úverovú zmluvu alebo si na ňu počkáte od kuriéra doma.

Neprehliadnite

Ako funguje administratívne žiadosť o úver cez bankomat


„Klient cez bankomat zadá záujem o úver, následne je kontaktovaný pracovníkom banky, ktorý mu vysvetlí úverové podmienky a môže s ním vo vybraných prípadoch priamo spracovať úver alebo dohodnúť stretnutie v pobočke. Klient musí podpísať úverovú zmluvu či už na pobočke alebo vo vybraných prípadoch môže využiť aj služby kuriéra,“ vysvetľuje Zuzana Eliášová, hovorkyňa ČSOB

Úverové podmienky aj poplatky sú rovnaké, ako keby ste si úver vybavovali v pobočke, takže sa nemusíte báť, že je to nevýhodnejšie.Požičané peniaze budete mať na účte tiež až po podpise úverovej zmluvy ako je to pri vybavovaní úveru na pobočke.

„Tento kanál slúži ako doplnkový a dáva klientom možnosť výberu, teda klient sa sám môže rozhodnúť, či požiada o úver touto formou, alebo využije iné predajné kanály,“ dodáva Eliášová.

Cez bankomat sa dá:
  • Vybrať si hotovosť
  • Zvoliť si formu bankoviek
  • Nabiť mobil
  • Požiadať o spotrebný úver, kreditku či povolené prečerpanie
  • Zmeniť si PIN
  • Požiadať o cestovné poistenie

Cez bankomat nemôžete:
  • Vybaviť si hypotéku
  • Požiadať o životné poistenie

Čo všetko sa dá vybaviť cez bankomat


Ostatné banky na Slovensku ponúkajú cez bankomat už bežné služby ako zmena PIN, za ktorú si alepriplatíte niekoľko desiatok centov alebo až eur, či dobiť kredit na mobil.

"Klienti využívajú bankomat predovšetkým na výber hotovosti a na kontrolu zostatku na účte. Zároveň si však prostredníctvom bankomatu môžu jednoducho zmeniť svoje PIN číslo k platobnej karte, či dobiť kredit na predplatených kartách mobilných operátorov,“ informuje Eva Čonková, hovorkyňa Prima banky. 

V tejto banke, ale napríklad aj v bankomatoch Slovenskej sporiteľne si môžete zároveň zvoliť bankovky, v ktorých mu má byť hotovosť vydaná.

V ČSOB sa dá cez bankomat požiadať aj o cestovné poistenie.
Zdroj: ČSOB, Foto: ČSOB