Poštová banka ponúkne svojim klientom aj digitálny spotrebný úver

27.07.2021 (12:40)

Spotrebitelia v dôsledku pandémie fungujú a nakupujú vo väčšej miere online. Tejto situácii sa pritom prispôsobujú aj samotné banky. Poštová banka v priebehu júla rozširuje svoju ponuku online produktov o digitálny spotrebný úver.

Podľa údajov Národnej banky Slovenska vlani prvýkrát v histórii pretromfli platby kartou hotovosť. Presmerovanie nákupu spotrebného tovaru z kamenných obchodov do e-shopov malo zase za následok zvýšenie podielu online platieb. Centrálna banka predpokladá, že sa platby budú ešte viac presúvať do digitálu. Zmenu spotrebiteľského správania klientov reflektuje rozširovaním svojich digitálnych služieb aj Poštová banka.

Ešte bližšie ku klientovi

„Vďaka širokej distribučnej sieti na poštách je Poštová banka najdostupnejšou bankou na Slovensku. Zároveň však aktuálna situácia urýchlila digitalizáciu a my chceme reflektovať potreby našich klientov aj v online prostredí. Preto rozširujeme svoje produkty aj do ďalších kanálov,“ konštatuje Melinda Burdanová, výkonná riaditeľka Poštovej banky. V priebehu júla preto ponúka Poštová banka svojim klientom výhodný online spotrebný úver. „Celý proces vybavenia úveru sa odohráva v digitálnom prostredí v rámci internet bankingu bez nutnosti návštevy pošty,“ vysvetľuje Melinda Burdanová. Dodáva, že ani v prípade nejasností nebude potrebná klientova fyzická prítomnosť v banke. „Ak bude nutné upresniť akékoľvek informácie ohľadom žiadosti o úver, budú klienta kontaktovať naši pracovníci telefonicky. Klient následne podpíše zmluvu k úveru elektronicky v internet bankingu,“ dodáva M. Burdanová. Klient však pri žiadosti o úver môže využiť aj iný kanál ako online a požiadať oň cez Infolinku s pomocou pracovníka v kontaktnom centre, ktorý pomôže klientovi vybrať preňho najoptimálnejšie riešenie.

Výhodné podmienky

O úver si môžu požiadať klienti až do výšky 30-tisíc eur s úrokom od 5,99 % ročne. „Poistenie spotrebného úveru nevyžadujeme. Avšak v prípade, že by si chcel klient poistiť schopnosť splácať úver napríklad pre prípad nezamestnanosti či dlhodobej PN, bude tak môcť spraviť na pošte,“ dodáva M. Burdanová. Zároveň verí, že vďaka rozšíreniu ponuky produktov o digitálny úver sa stane Poštová banka ešte dostupnejšou bankou aj pre mladšie ročníky v regiónoch.
  • Spotrebný úver do 30-tisíc eur
  • Na akékoľvek použitie, aj na refinancovanie úverov
  • Úroková sadzba od 5,99 % ročne

Zdroj: Poštová banka , Foto: Poštová banka