Prvá penzijná sa dostala do top 3 správcovských spoločností

12.09.2018 (13:00)

Nové produkty a nadpriemerné výnosy dostali Prvú penzijnú správcovskú spoločnosť Poštovej banky (PPSS) do najsilnejšej trojky slovenských správcovských spoločností z pohľadu ich podielu na trhu. Kým ostatní lídri klesali, prípadne stagnovali, PPSS sa darilo rásť. Vďaka tomu dokázala v rebríčku predbehnúť aj Asset Management Slovenskej sporiteľne.

Ako vyplýva z údajov Slovenskej asociácie správcovských spoločností, PPSS dosiahla v tomto roku podiel na trhu vo výške 14,64 %. V roku 2013 to bolo pritom o vyše tri percentuálne body menej.

1


Pod rast trhového podielu PPSS sa podpísali viaceré faktory. „Bolo to napríklad spustenie nového fondu nehnuteľností – Office real estate fund, ku ktorému došlo v štvrtom kvartáli 2017. Investori si všimli aj to, že naše fondy patria medzi najvýkonnejšie na trhu. Preto nám pribudlo množstvo klientov, ktorí hľadajú nadpriemerné zhodnotenie svojich peňazí. Aj vďaka tomu boli fondy PPSS vo viacerých mesiacoch roka najpredávanejšími na trhu,“ vysvetľuje Martin Kaňa, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ PPSS. Výhodou investovania do fondu Office real estate fund je, že investor nepotrebuje veľké prostriedky. Na začiatok mu stačí 500 eur, následná mesačná investícia je minimálne 50 eur. Od začiatku roka sa fond zhodnotil o 2,58 percenta, čo je výrazne viac ako pri akomkoľvek type sporenia na sporiacich či termínovaných účtoch. Fond pritom nie je rizikový, na stupnici dosahuje stupeň 2 zo sedemstupňovej škály. Vďaka tomu za tri mesiace od uvedenia na trh stihol získať aj ocenenie v súťaži TOP FOND SLOVAKIA 2017 za najpredávanejší fond vo svojej kategórii.

Podľa Martina Kaňu k dobrým výsledkom PPSS prispel významnou mierou aj ďalší realitný fond - Náš prvý realitný, ktorý je najväčším svojho druhu na Slovensku a vlani oslávil už desiate výročie svojho vzniku.

Od nového realitného fondu sa líši napríklad tým, že peniaze viaže iba na dva roky, v prípade Office real estate fund sú to štyri roky. Náš prvý realitný fond má priemerné ročné zhodnotenie 2,96 percenta. Ak niekto investoval svoje úspory v septembri 2016, zhodnotil ich o 5,96 percenta.
Poštová banka pôsobí na slovenskom trhu už 25 rokov. S viac ako miliónom klientov patrí v oblasti retailu k najsilnejším bankám. Jej vlastnú sieť tvorí 53 pobočiek, 216 bankomatov a svoje služby poskytuje aj na viac ako 1 500 poštách po celom Slovensku. Jej klienti majú k dispozícii viac ako 7 000 miest na výber hotovosti. Štandardnú ponuku bankových produktov a služieb dopĺňajú poistné produkty, podielové fondy a dôchodkové sporenie v druhom pilier

PRi.servis

 
Zdroj: Poštová banka, Foto: Ivan Sedlák