Službu click to Pay už sprístupnila prvá banka

Autor: redakcia
16.02.2024 (14:44)

V jari 2023 Mastercard predstavil novú službu Click to Pay na Slovensku. Takmer po roku túto službu implementovala Fio banka a sprístupnila jej využívanie svojim klientom. Pozrite si, ako táto služba funguje, čo vám vlastne uľahčí a ako je na tom jej bezpečnosť.

O službe Click to Pay sme podrobne písali v článku: Na Slovensko prichádza služba Click to Pay. Ľuďom uľahčí platby v eshopoch.
Cieľom platobnej metódy Click to Pay je priniesť pohodlie a bezpečnosť bezkontaktných platieb do online priestoru. Pri online nákupoch už klient nemusí zakaždým opisovať z karty jej číslo, dátum exspirácie a CVC kód a ani nemusí zdieľať tieto údaje s obchodníkom. Stačí, keď si pred nákupom svoju platobnú kartu pridá do Click to Pay vo svojom internet bankingu alebo cez apku v mobile.

Fio banka vysvetľuje ako nato:
1. Prihláste sa do svojho mobilného alebo internetového bankovníctva
2. Na detaile platobnej karty Mastercard kliknite na ikonu (Click to Pay)
3. Potvrďte žiadosť a autorizujte ju
logo-click-to-pay
Do Click to Pay je možné pridať aj viacero platobných kariet a pri platbe si klient vyberie, ktorú chce použiť. V e-shopoch, ktoré toto riešenie podporujú, môžu klienti Fio banky pomocou Click to Pay zaplatiť kliknutím na symbol Click to Pay. Po presmerovaní na platobnú bránu zákazník zadá registrovaný e-mail, na telefón dostane heslo pre overenie a potom platbu potvrdí v aplikácii Fio Smartbanking alebo SMS kódom. "Click to Pay vnímame ako jednoduchú alternatívu k štandardným platobným bránam, tu si však klient nemusí vôbec pamätať číslo svojej karty a obchodníkovi neodovzdáva žiadne citlivé údaje. V čase, keď podvody na internete rastú, je každé takéto zlepšenie užitočné. Okrem toho si teraz naši klienti môžu pridať kartu do služby len niekoľkými kliknutiami a využívať všetky jej výhody,“ komentuje novinku obchodný riaditeľ Fio banky Jan Bláha.

Jedným z najjednoduchších spôsobov ako zaplatiť na internete i naďalej ostáva služba Apple pay alebo Google Pay.
Zdroj: Fio banka, Foto: Tomas Hustoles, burst.shopify.com