V Európe uviedli na trh prvú krypto platobnú kartu Nexo

Autor: redakčne upravené
03.05.2022 (09:00)

Mastercard v spolupráci s kryptomenovou spoločnosťou Nexo a platformou DiPocket uviedol na trh prvú krypto platobnú kartu v Európe. Držiteľom umožní každodenné platenie bez toho, aby museli predávať svoje digitálne aktíva. Krypto karta je akceptovaná všade tam, kde prijímajú karty Mastercard.

Karta Nexo Card je prvou platobnou kreditnou kartou na svete, ktorá držiteľom umožňuje míňať bez toho, aby najprv museli svoje digitálne aktíva predať. Partnermi uvedenia karty na európske trhy sú spoločnosti DiPocket, ktorá je vydavateľom karty a Mastercard, ktorý zabezpečuje platobnú sieť a mnoho inovatívnych vlastností karty Nexo Card:
  • Kryptomeny nie je potrebné predávať: Karta Nexo Card je spojená s úverom spoločnosti Nexo zabezpečeným kryptomenami. Platobná karta umožňuje držiteľom kryptomien svoje digitálne aktíva používať ako zálohu, namiesto toho, aby ich museli predávať. Úverová linka funguje dynamicky a ako zálohu je možné používať rôzne kryptomeny vrátane napríklad Bitcoinu, Etherea či Tetheru.
  • Sadzba RPMN začína od 0%.
  • Nulové poplatky: S držaním karty sa nespájajú žiadne minimálne splátky, mesačné poplatky ani poplatky za nevyužívanie karty. Do výšky útraty 20 000 EUR mesačne sa neúčtujú ani poplatky za výmenu.
  • 2% krypto odmeny: Držitelia krypto karty dostanú 2% "cash back" pri každej transakcii, čiže nákupe, ktorý zaplatia krypto kartou. Cash back odmena je poskytovaná buď v Bitcoine alebo v kryptomene NEXO Token.
  • Jednoduchý prístup: Karta Nexo Card sa vydáva v digitálnej aj vo fyzickej podobe a možno ju používať v digitálnych peňaženkách Apple Pay a Google Pay. Držitelia si môžu kartu pridať do svojej mobilnej digitálnej peňaženky pomocou aplikácie Nexo Wallet. Ďalšie digitálne karty k rovnakému účtu sa vydávajú bez poplatku.

Vďaka infraštruktúre, ktorú zabezpečujú spoločnosti DiPocket a Mastercard, je možné kartou Nexo Card platiť u 92 miliónov obchodníkov na celom svete: všade tam, kde je možné platiť kartami Mastercard. Držitelia tak môžu minúť až 90 % hodnoty svojich kryptomien vyjadrené v zákonnej mene bez akéhokoľvek oneskorenia a bez nutnosti za svoju kryptomenu najprv zákonnú menu nakúpiť. Antoni Trenčev, spoluzakladateľ spoločnosti Nexo, k uvedeniu karty povedal: „Pre našu firmu je európske uvedenie karty Nexo Card, v spolupráci so spoločnosťami Mastercard a DiPocket, veľmi významným medzníkom a aj dôkazom obrovskej synergie medzi existujúcou finančnou infraštruktúrou a svetom digitálnych aktív. Naša platobná karta predstavuje jedinečný produkt, ktorý miliónom ľudí, najprv v Európe a neskôr na celom svete, umožní platiť svoje nákupy kedykoľvek to budú potrebovať bez toho, aby sa kvôli tomu museli vzdávať potenciálu kryptomien vo svojom vlastníctve. Karta tak prináša bezprecedentný každodenný úžitok v oblasti nastupujúcej kategórie aktív.“

Spoločnosť Nexo už na začiatku tohto roka platobnú kartu Nexo Card v obmedzenej miere predstavila na niektorých európskych trhoch, keď ju sprístupnila vybranej skupine užívateľov. V ďalších fázach rozvoja platobnej karty sa spoločnosť Nexo chystá okrem iného pridať aj funkcie debetnej karty a rozšíriť svoju ponuku do ďalších krajín.
 
Zdroj: Mastercard, Foto: Nexo