Ako môžem získať bitcoin

Existuje viacero spôsobo ako môžete získať bitcoiny. Buď si ich vyťažíte, alebo ich získate od niekoho, kto ich už vlastní.

V tomto článku sa dozviete viac informácií o tom ako kúpiť bitcoin.

Ťažba Bitcoinov

Viac o ťažbe bitcoinov sa dočítate tu.

Môžete to skúsiť sám alebo sa pridať k ďalším ťažiarom, pripojiť sa do tzv. poolu. Výkonný hardvér (procesory, grafické karty a špeciálné programovateľné obvody), ktorý budete používať, má pomerne veľkú spotrebu elektriny. Návratnosť ťažby si môžete skúsiť vypočítať na webe Coinwarz.
 

Nákup na burze

Medzi najväčšie svetové burzy patrí Bitfinex.com, Bitstamp.net, Coinmate.io, BTC-e.com. Bitcoinové burzy stále pribúdajú, ich zoznam si môžete pozrieť tu. Kým pri ťažbe bitcoinov vašu peňaženku zaťaží účet za elektriku, pri nákupe cez burzu to budú poplatky. Registrácia je nevyhnutá.
 

Nákup v bitcoinovej zmenárni

Na internete nájdete niekoľko bitcoinových online zmenárni. Samozrejme, aby ste mohli čokoľvek zameniť, musíte sa zaregistrovať.
 
POZOR: Pri akýchkoľvek bitcoinových transakciách sa musíte zaregistrovať. Dávajte si pozor, komu svoje osobné údaje zveríte, aby ste sa nestali obeťou podvodu.
 

Priama výmena s niektorým užívateľom, ktorý je ochotný Bitcoin predať / kúpiť.

Nakúpiť môžete online od niekoho, kto chce bitcoiny predať. Využiť môžete napríklad službu localbitcoins.com. Na tejto stránke uvidíte "inzeráty" od ľudí, ktorí ponúkajú bitcoiny na predaj. S predávajúcim sa môžete skontaktovať po registrácii a celá vaša komunikácia by mala prebehnúť cez túto inzertnú stránku. Po zadaní objednávky, dostanete platobné inštrukcie. Zaplatiť treba v požadovanom časovom limite, inak vaša objednávka bude zrušená. Predávajúceho si vyberajte tak, ako pri iných nákupoch - prečítajte si referencie od zákazníkov, pozrite si počet transakcií, ktoré už predávajúci uskutočnil.
 

Nákup v bitcoinmate

Áno, podobá sa na bankomat. Môžete cez neho predať aj kúpiť bitcoiny. Mapu, kde sa bitcoinmaty nachádzajú (Bitcoin ATM locator) si môžete pozrieť tu. Keď píšeme tento článok, na Slovensku sa nachádza 32 bitcoinmatov. Pri bitcoinmatoch je uvedená aj informácia, či v nich môžete nakupovať alebo aj predávať bitcoiny a výška poplatku.

Odporucame
 ► Čo je bitcoin
 ► Ako sa ťažia bitcoiny
 ► Ako môžem predať bitcoin
 ► Čo je blockchain
 ► Čo je to ethereum
 ► Čo je to litecoin
 ► Kyberzločinci ustupujú od ransomvéru, pozornosť obracajú na kryptomeny
 ► Kryptomeny - ako ich zneužívajú kyberzločinci