10 tipov ako si zarobiť peniaze navyše rýchlo a jednoducho

17.06.2024 (12:00)

Ak by sa vám popri výplate zišli ešte extra peniaze navyše, toto sú možnosti ako ich zarobiť. Nemusíte byť žiaden expert a zarobiť môžete celkom slušne.

1. Predávajte veci, ktoré nepotrebujete

Skúste si urobiť poriadok v skrini s oblečením, knižnici či v detskej izbe a vytrieďte veci, ktoré už nepotrebujete. Môžete ich ponúknuť cez online bazár a zarobiť si pár eur navyše.

2. Opatrujte domáce zvieratá a venčite psov

Ak máte radi zvieratá, môžete sa o nich starať, samozrejme za poplatok, pokým sú ich majitelia odcestovaní. Zvyčajne táto starostlivosť obnáša kŕmenie, venčenie, či podávanie liekov.

3. Vodič smart taxi a rozvoz jedla

Ak ste komunikatívny a rád šoférujete, môžete sa stať taxikárom Uber. Cyklisti zas majú možnosť rozvážať jedlo na donášku.

4. Ručné práce

Ak máte záľubu v háčkovaní, šití, alebo vyrábaní rôznych dekoračných a úžitkových predmetov, môžete ich ponúkať na predaj cez špecializované portály ako sashe či etsy.

5. Upratovacie práce

Na túto prácu nepotrebujete žiadne špeciálne zručnosti, možností je viacero – od upratovania kancelárií až po upratovanie domácnosti. Verte, niekedy zohnať človeka, kto vám príde umyť okná je naozaj problém.

6. Hodinový manžel a záhradné práce

Ak ste zručný a viete opraviť vypínač, vymeniť kvapkajúcu batériu, zavesiť luster, poskladať nábytok z IKEA či pokosiť, môžete skúsiť robiť tieto služby pre ostatných, ktorí to nevedia, alebo na to nemajú čas.

7. Začnite písať vlastný blog alebo si vytvorte youtube kanál

Ak sa venujete akejkoľvek oblasti, môžete sa verejne podeliť so svojimi skúsenosťami s ostatnými. Postupne, keď získate fanúšikov, môžete zarábať na reklame, alebo afilačných programoch. Neverili by ste, koľko ľudí na youtube hľadá napríklad návod ako otvoriť zaseknutú práčku. :)

8. Robte online kurzy / doučujte

Ak ste dobrá v slovenčine, cudzích jazykoch, matematike,... skúste doučovať mladších, pripravujte na maturity, prijímačky,... alebo, ak ste akreditovaný odborník, môžete robiť online webináre.

9. Prenajímajte izbu v byte

Ak máte nevyužitú izbu v byte, ponúknite ju cez airbnb na krátkodobý prenájom. Zoznámite sa so zaujímavými ľuďmi a zarobiť si môžete peknú sumu.

10. Predávajte svoje fotky

Ak rád fotografujete, zaregistrujte sa do fotobanky a skúste si privyrobiť predajom vlastných fotografií. V online svete neudete mať žiadne regionálne či jazykové obmedzenia.

Jeden tip navyše: Investujte

Peniaze môžete zarobiť aj investovaním. V tomto kontexte nehovoríme o špekuláciách, typu dnes kúpim zajtra predám. Existujú rôzne investičné stratégie, môžete si zvoliť nejakú, ktorá vám bude vyplácať dividendy resp. výnosy v pravidelných intervaloch.
 
Foto: redakcia