365.bank spustila plnú prevádzku a láka na zaujímavé novinky

Autor: redakcia
27.11.2018 (11:00)

Po šiestich mesiacoch od spustenia beta prevádzky len pre obmedzený počet klientov, 365.bank začína poskytovať svoje služby všetkým, ktorí chcú mať banku v mobile a vyskúšať si na naše pomery trochu netradičné bankovníctvo.


Ak by ste chceli navštíviť pobočku, alebo aspoň kiosk, asi by ste ho hľadali márne. 365.banka sa totiž profiluje ako výlučne digitálna banka a drží sa svojho hesla mobile first - mobil na prvom mieste. Pozrime sa, čo sa zmenilo za polroka, odkedy banka spustila testovaciu prevádzku.
 

Založenie účtu

Naše skúsenosti s tým, ako sme si otvorili účet v beta verzii si môžete prečítať tu. Kým pred polrokom v rámci overenia identity klienta bolo potrebné poslať pár drobných z účtu v inej banke, dnes tento spôsob overenia identity banka už nepoužíva. Po oskenovaní občianskeho preukazu, identita klienta sa overí prostredníctvom videohovoru.

Videohovor prebehne priamo cez váš mobil, dôležité je, aby ste mali kameru :), dobré internetové pripojenie a osvetlený priestor. Videohovor je možné uskutočniť medzi 7,00 - 22,00 h denne okrem sviatkov.

Účet v 365.banke si môžu zriadiť klienti vo veku od 16 rokov a nepotrebujú pri tom žiadneho právneho zástupcu. Detské účty 365.banka neposkytuje.

Neprehliadnite
Klient si môže vybrať, či do aplikácie sa chce prihlasovať štvormiestnym PIN kódom, alebo netradične PIE kódom (Personal Identification Emoji). Čo je vlastne kombinácia štyroch emotikonov. Viac o PIE kóde si prečítajte tu.

365.banka poskytuje aj netradičnú formu komunikácie s klientom, kde si sami zvolíte, či vám majú tykať, alebo vykať. Podľa doterajších štatistík klienti výrazne uprednostňujú tykanie.

Vedenie účtu je zadarmo bez akýchkoľvek podmienok. Bez poplatku sú všetky platby kartou, elektronické prevodné príkazy a výbery z bankomatov Poštovej banky. Spoplatnený je výber z bankomatu cudzej banky a to poplatkom 2,5 EUR.
 

Sporenie

Kým v pôvodnej beta aplikácii počet funkcií bol značne obmedzený, dnes je to už inak. Medzi prvými funkciami pribudlo sporenie. „Žijeme v dobe plnej rôznych možností a príležitostí. Chceme cestovať, bývať, venujeme sa svojim záľubám, investujeme do zážitkov... To všetko predstavuje záťaž pre náš rozpočet. Väčšina z nás peniaze ľahšie míňa, ako sporí. Práve preto uvádzame automatické sporenie, ktoré každému človeku dopomôže šetriť, a to bez toho, aby si to vôbec uvedomoval. Na konci mesiaca zistí, že má pár desiatok eur k dobru, čo do roka môže spraviť nemalú sumu,“ dopĺňa Marek Šupa, CEO 365.bank.

Sporiť si môžete dvoma spôsobmi. Prvý spôsob je "obyčajný". Priamo v aplikácii si zriadite sporiaci účet a určíte si sumu, ktorú vám banka automaticky každý mesiac prevedie na tento účet. Aby vás ušetrené peniaze nelákali, sporiaci účet si môžete skryť.

Druhý spôsob sporenia (ten neobvyklejší), ktorý 365.banka spustila v polovici novembra, je pod vtipným názvom Syslenie. Funguje na základe jedného z dvoch sporiacich pravidiel, a to bezcentového účtu alebo zaokrúhľovania platieb kartou.

Syslenie - bezcentový účet
Bezcentový účet je úplná novinka na trhu a vzťahuje sa na všetky prevody a platby v aplikácii (vrátane platieb kartou). Každú sumu, ktorá príde na účet (alebo z účtu odíde), zbaví prebytočných centov a pošle ich na sporenie.

Syslenie - zaokrúhľovanie platieb kartou
V prípade zaokrúhľovania platieb kartou si klient zvolí, či chce zaokrúhľovať na jedno euro, päť alebo desať eur.

Rozdiel, ktorý pri oboch pravidlách vznikne, sa automaticky pripíše na sporiaci účet a do sumy 1 500 eur sa úročí úrokom 3,65 %.
 

Novinky v roku 2019

V prvej polovici nasledujúceho roku banka sa chystá uviesť na trh spotrebný úver. Neskôr by na rad mali prísť investície a nové alternatívne spôsoby platieb. V budúcnosti 365.bank uvedie aj prémiový účet pre klientov, ktorí budú chcieť využívať viac služieb za poplatok.

Do piatich rokov by banka chcela získať 200 000 klientov.
 

Čo je súčasťou 365.bank

 • mobilná aplikácia pre iPhone aj pre Android so zmyslom pre „user experience“,
 • digitálny onboarding, t. j. možnosť otvoriť si účet na pár klikov cez smartfón,
 • podpis zmlúv priamo v mobilnej aplikácii,
 • vedenie bežného účtu bez poplatku,
 • debetná karta Mastercard,
 • inteligentné zobrazenie zostatku na účte a predpokladané inkaso na základe predošlých platieb,
 • možnosť založiť si sporenia na sny, prehľadne kategorizované a s úrokom 0,365 %,
 • automatické sporenie Syslenie s úrokom 3,65 %,
 • program odmeňovania založený na cash back platforme za platby kartou u partnerov programu,
 • push notifikácie po každej platbe,
 • odblokovanie a zablokovanie karty priamo v aplikácii,
 • nastavenie limitov na karte priamo v aplikácii,
 • možnosť platiť cez Google Pay,
 • prihlasovanie odtlačkom prsta a cez Face ID (pre iPhone X),
 • PIE kód (Personal Identification Emoji) – kombinácia emodži obrázkov na prihlasovanie do aplikácie alebo na autorizáciu transakcií (alternatíva klasického PIN kódu),
 • viac ako 1 700 miest na výber hotovosti zadarmo,
 • internetové bankovníctvo
 • a ďalšie.

Zdroj: 365.bank, Foto: 365.bank