Allianz doplnila firemnú flotilu o viac ako 50 áut značky Škoda

13.05.2024 (15:30)

Firemnú flotilu Allianz doplní až 53 nových vozidiel značky Škoda. Do automobilového parku pribudnú modely Škoda Superb tretej generácie, Škoda Octavia a Škoda Fabia. Allianz je partnerom značky Škoda na Slovensku už takmer dve dekády, doteraz využívala viac ako 400 jej vozidiel.

Allianz – Slovenská poisťovňa, najväčší poisťovateľ vozidiel značky Škoda na Slovensku, v týchto dňoch slávnostne prevzala do svojej firemnej flotily nových 53 vozidiel. Do modernizovanej flotily pribudla najmä vlajková loď Škoda Superb (17 ks), ale tiež obľúbené modely slovenských motoristov Octavia (15 ks) a Fabia (21 ks).

Vzájomné partnerstvo

Allianz patrí medzi dlhoročných partnerov značky Škoda na Slovensku. Od začiatku spolupráce využívala približne 400 vozidiel českého výrobcu. „So značkou Škoda v Allianzi úspešne spolupracujeme už takmer dve dekády. Je pre nás dôležité, aby naši zamestnanci mohli za klientmi a ďalšími pracovnými povinnosťami cestovať na kvalitných a spoľahlivých vozidlách. Preto sa teším, že sme náš automobilový park doplnili o nové vozidla tejto značky,“ dodal predseda predstavenstva Allianz – Slovenskej poisťovne Todor Todorov. Allianz a Škoda sú na Slovensku úzko prepojené. Okrem dlhoročného partnerstva patrí Allianz tiež medzi najväčších poisťovateľov vozidiel značky Škoda na Slovensku. „Allianz – Slovenská poisťovňa patrí medzi našich dlhodobých partnerov. Preto som rád, že si do svojej firemnej flotily vybrala opäť vozidlá značky Škoda, ktoré sa môžu pýšiť vysokým komfortom, priestrannosťou interiéru, špičkovou bezpečnostnou a technologickou výbavou, ako aj úspornými motorizáciami s nízkymi nákladmi na prevádzku a údržbu, čo vedie k vysokej zostatkovej hodnote,“ uviedol Jaroslav Hercog, riaditeľ spoločnosti Škoda Auto Slovensko.

Vzájomné partnerstvo

Značka Škoda tvorí až 96 percent firemnej flotily Allianz. Teraz do nej pribudne 53 nových vozidiel v troch spomínaných modeloch, a to v striebornej, bielej či grafitovej farbe, ako aj v rôznych výbavových stupňoch. Najčastejšie zastúpenie vo firemnej flotile Allianz má Fabia a Octavia. Priemerný ročný nájazd vozidiel je približne 20-tisíc km, pričom priemerný celkový nájazd je 150-tisíc km. Najčastejšia farba v automobilovom parku Allianz je, rovnako ako jej logo, modrá. Allianz svoju flotilu pravidelne modernizuje a do budúcna počíta aj s elektrifikovanými či čisto elektrickými vozidlami značky Škoda.
 
Zdroj: Allianz - SP, Foto: Allianz - SP